kosmetyki naturalne

W ostatnim czasie kosmetyki naturalne zyskały ogromną popularność. Wiele osób twierdziło, że to jedynie chwilowy trend, a moda na używanie produktów zgodnych z naturą szybko minie. Na szczęście czas pokazał, że świadomość konsumentów co do zakupu kosmetyków stale rośnie, a produkty naturalne wybierane są coraz częściej. Myślisz o skompletowaniu pielęgnacyjnego niezbędnika z kosmetyków naturalnych? Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po te produkty!

Zminimalizowane ryzyko alergii i podrażnień

Kosmetyki naturalne nie zawierają tak wielu składników, jak te konwencjonalne. Z tego powodu stanowią dobrą alternatywę dla alergików oraz osób o bardzo wrażliwej skórze. Skład produktów naturalnych zazwyczaj jest klarowny i krótki. Nie znajdziesz tu sztucznych barwników, substancji zapachowych, SLSów, silikonów, glikoli oraz innych produktów, mogących wywoływać alergię. Oczywiście nie wszystkie kosmetyki naturalne są hipoalergiczne. Pamiętaj, że zawierają one mnóstwo wyciągów roślinnych, a także oleje eteryczne, które mogą wywołać uczulenia. Mimo to są one o wiele bardziej bezpieczne niż ich tradycyjne odpowiedniki. Kupując kosmetyki naturalne, przeanalizuj ich skład, by dowiedzieć się, które substancje mogą działać drażniąco na Twoją skórę.

Przyjaźń ze zwierzętami i środowiskiem

Życie w zgodzie z naturą to priorytet wielu osób. To właśnie one powinny sięgać po kosmetyki naturalne. Opakowania takich produktów zazwyczaj powstają z surowców wtórnych i nadają się do ponownego wykorzystania. Nasze kosmetyki pakujemy do szklanych pojemników, dzięki czemu nie tylko wyglądają pięknie i są chronione przed światłem, lecz także nie zanieczyszczają środowiska. Pamiętaj, że każde puste pudełko po kosmetyku Creamy, przyniesione do naszego atelier, to przekazane złotówki na szkoły na Haiti. Dbamy zatem nie tylko o środowisko, lecz także o osoby najbardziej potrzebujące.

Kosmetyki naturalne często tworzone są ręcznie z pozyskanych składników ekologicznych. Dodatkowo nie są testowane na zwierzętach, a do ich wyrobu nie używa się żadnych produktów odzwierzęcych. Zasady tej również trzymamy się w Creamy!

Uniwersalne zastosowanie

Kosmetyki naturalne mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W tym przypadku nie ma wyraźnego podziału na płeć. Produkty naturalne dobrze sprawdzają się także w przypadku różnych typów cery. Większość kosmetyków od Creamy może być używana równocześnie do cery suchej, mieszanej, naczynkowej, dojrzałej itd. Dodatkowo wiele produktów ma różne zastosowania. Na przykład naturalne oleje możemy wykorzystywać do pielęgnacji twarzy, włosów, paznokci, a także do masażu. Dzięki temu jeden kosmetyk może zastąpić szereg drogeryjnych odpowiedników

Skuteczność działania

Trend na kosmetyki naturalne utrzymuje się nie tylko ze względu na miłość do środowiska, lecz także z powodu skuteczności działania produktów. Dobrze skomponowane kosmetyki wspierają naturalne procesy, zachodzące w Twojej skórze. Wiele osób twierdzi, że produkty naturalne działają słabiej. Tymczasem tradycyjne kosmetyki zawierają składniki, które mają jedynie maskować dany problem, a nie z nim walczyć, np. sztucznie wygładzić włosy zamiast prawdziwego nawilżenia. W przypadku kosmetyków naturalnych nie ma miejsca na oszustwo. Tu natura mówi sama za siebie!