szpatułka do kremu

Szpatułka do kremu – z pewnością nie raz widziałaś ją w salonach kosmetycznych. To właśnie tam najczęściej wykorzystywane są szpatułki do kremów. Kosmetolodzy chętnie sięgają po jednorazowe szpatułki drewniane. Czasem możemy też spotkać się z metalowymi szpatułkami do kremów, które są dezynfekowane przed użyciem. Czy szpatułka do nakładania kremu w domowym zaciszu również jest niezbędna? Po co właściwie są szpatułki do kremów? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

Szpatułka do kremu – w trosce o Twoje bezpieczeństwo

Krem to kosmetyk, po który sięgają niemal wszystkie kobiety, a coraz częściej również mężczyźni. Zazwyczaj aplikowany jest na twarz przy pomocy palców. To sposób niezwykle popularny, szybki i praktyczny. Niewiele osób jednak dokładnie myje ręce przed nałożeniem kremu. Musimy pamiętać, że na dłoniach znajduje się mnóstwo zabrudzeń, często niewidocznych gołym okiem. Aplikowanie kremu palcami może sprawić, że przeniesiemy na twarz bakterie czy grzyby, które mogą przyczyniać się do powstania niedoskonałości, a nawet poważnych chorób.

Drugą kwestią, dla której nie warto nakładać kremu dłonią, jest przenoszenie bakterii nie tylko na twarz, lecz także do samego kosmetyku. Zanieczyszczenia zostają w produkcie i z czasem mogą zostać przeniesione na skórę lub doprowadzić do szybszego zepsucia kosmetyków. Pamiętajmy, że produkty kosmetyczne mają swoją datę ważności, po której lepiej zrezygnować z ich używania, a nakładanie kremu palcami może przyczynić się do znacznego skrócenia terminu przydatności.

Szpatułka do nakładania kremu to higieniczne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć wyżej wymienionych kłopotów. Warto jednak pamiętać, by regularnie ją myć i dezynfekować, aby utrzymać optymalną czystość mikrobiologiczną kosmetyku, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z produktem naturalnym.

Inne zalety szpatułki do kremu

Szpatułka do kremu pozwala nie tylko na higieniczną aplikację produktu. Jest także pomocna przy samym dozowaniu kosmetyku. Czasem trudno wydobyć resztki ulubionego kremu z opakowania niż tylko przy pomocy szpatułki. Korzystanie z tego akcesorium sprawi, że zaczniesz wykorzystywać kosmetyki do końca.

Korzystanie ze szpatułki do nakładania kremu może także przyczynić się do zwiększenia jego wydajności. Podczas aplikowania kosmetyku palcami, siłą rzeczy część produktu wchłaniana jest w dłonie. Tymczasem szpatułka do kremu ze stali nierdzewnej nie pochłania produktu, dlatego możemy się nim cieszyć przez dłuższy czas.

Jak prawidłowo nałożyć krem przy pomocy szpatułki do kremu

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że krem powinien być nakładany na czystą skórę. Zanim więc przystąpisz do jego aplikacji, umyj twarz z użyciem ulubionego olejku do mycia twarzy lub innego delikatnego produktu.

Kolejny krok to tonizacja. Możesz wybrać jeden z ogólnodostępnych toników, który przywróci właściwe pH skórze, lub zdecydować się na hydrolat. Pamiętaj, by zawsze wybierać produkt, dostosowany do rodzaju cery.

Następnym etapem może być aplikacja serum, bogatego w składniki odżywcze. Nie jest to jednak punkt konieczny, ale warto zwrócić na niego uwagę zwłaszcza podczas wieczornej pielęgnacji. Jeśli stawiasz na serum olejowe, krem nie będzie już potrzebny. W przypadku serum wodnego koniecznie użyj kremu.

Ostatni punkt to aplikacja kremu z pomocą szpatułki. Przed użyciem dokładnie umyj szpatułkę. Możesz ją także zdezynfekować. Następnie zaczerpnij porcję kremu i zaaplikuj ją na twarz. Szpatułka pomoże Ci rozprowadzić specyfik po skórze. Wykonuj delikatne ruchy w kierunku od dołu do góry. Po skończonej aplikacji ponownie umyj szpatułkę.

Szpatułki do kremów to akcesoria, po które warto sięgać z higienicznych i zdrowotnych przyczyn. Jeśli jeszcze nie masz swojej szpatułki, koniecznie zamów ją przy kolejnych zakupach! Nasza szpatułka to elegancki dodatek, który pomoże Ci w codziennej aplikacji kremu. Wierzymy, że zakochasz się w niej od pierwszego użycia.

Autor: Zespół Creamy