Creamy wspiera HAITI

 Nasze osobiste związki z Haiti stały się dla nas inspiracją do odkrywania dalekich krajów, które mimo swoich kłopotów ekonomicznych skrywają prawdziwe skarby, w tym wyjątkowe naturalne surowce kosmetyczne. Podziw dla sztuki Haiti jest widoczny w szacie graficznej Creamy. Poprzez sprzedaż dzieł haitańskich artystów chcemy wspierać wysiłki Fundacji Polska-Haiti, od lat działającej na rzecz rozwoju edukacji w tym kraju. Misja ta jest realizowana poprzez budowę szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel oraz tworzenie funduszu dla polskich wolontariuszy, którzy chcą wyjechać na Haiti, aby tam realizować swoje autorskie projekty uzupełniające ofertę dydaktyczną nowej szkoły. 100% zysków ze sprzedaży dzieł sztuki zostanie przekazanych na działania Fundacji Polska-Haiti. 

Fundacja Polska-Haiti

www.polska-haiti.org

  

Fundacja Polska-Haiti powstała w 2010 roku po tragicznym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ten kraj. Żywioł zniszczył tysiące domów, szkół i większą część budynków użyteczności publicznej. Podczas spontanicznej akcji wsparcia dla Haiti Fundacja zainicjowała projekt budowy szkoły w Jacmel. Dzięki hojności wielu Polaków i współpracy wielu instytucji powstał nowatorski projekt architektoniczny stworzony przez grupę młodych architektów z Wrocławia. Przedsięwzięcie jest realizowane od września 2013 roku. Więcej informacji na stronie www.polska-haiti.org

  

Szkoła im. Jana Pawła II w Jacmel


  


Nazwa szkoły nawiązuje do podróży Jana Pawła II na Haiti w 1983 roku. Podczas tej wizyty papież dokonał publicznej krytyki reżimu Baby Doca – okrutnego tyrana tamtej epoki. "Sytuacja musi się zmienić" – oświadczył papież. Krótko po tej wizycie wybuchły protesty i rozpoczął się długi i trudny, ale już nieodwracalny proces schyłku dyktatury Duvalierów. Szkoła imienia wielkiego Polaka w Jacmel zapewni edukację dla 1000 dzieci. Dla wielu z nich będzie to jedyna okazja, by nauczyć się czytać i pisać. Jesteśmy pewni, że ta wspólna inicjatywa będzie szansą na lepsze życie dla uczniów naszej szkoły, dla ich rodzin i całej społeczności Jacmel.

  

Wolontariat Polaków na Haiti


  

Umożliwienie wyjazdu wolontariuszom z Polski do Jacmel ma na celu wsparcie pracy dydaktycznej szkoły im. Jana Pawła II. Będzie to okazja dla dzieci i nauczycieli do poznania nowych metod kształcenia i nowych pomysłów na aktywizowanie dzieci. Ochotnicy będą mogli się przyczynić do lepszej organizacji zajęć pozaszkolnych – wzbogacą je o własne pomysły, doświadczenie i wiedzę.
Dla chętnych Polaków z pasją będzie to okazja do poznania odległej kultury, zainspirowania się inną tradycją i budowania nowych relacji i przyjaźni. Wolontariat będzie też szansą na przeżycie wyjątkowej przygody i poszerzenie własnych horyzontów.

  

Polacy na Haiti


  


Na przełomie XVIII i XIX wieku na Haiti doszło do powstania. W latach 1802–1803 Napoleon Bonaparte skierował na San Domingo dwie polskie półbrygady legionistów. Na Haiti powszechnie się uważa, że Polacy niechętnie zaangażowali się w tłumienie powstania i z przychylnością patrzyli na haitańskich rewolucjonistów i ich ruch niepodległościowy. Dlatego z inicjatywy pierwszego cesarza Haiti Jakuba I Dessalinesa Polacy jako jedyni biali otrzymali obywatelstwo oraz gwarancję, że każdy obywatel z Polski, który o to poprosi, zostanie naturalizowany na ziemi haitańskiej. Na Haiti do dziś Polacy są postrzegani jako sprzymierzeńcy i przyjaciele, a współcześni potomkowie legionistów wciąż przyznają się do swojego polskiego pochodzenia.

  

Akcja Creamy wspiera szkołę w Jacmel


  


Haiti skrywa wiele naturalnych bogactw, w tym nieznane w Polsce drzewo moringa, zwane cudownym drzewem. Jest to wyjątkowa roślina, której każda część jest pożyteczna. Sproszkowane liście moringi są stosowane jako skuteczny suplement diety w przypadku choroby i wycieńczenia. Codzienne spożywanie moringi wzmacnia układ odpornościowy. Tradycyjnie się uważa, że moringa leczy ponad 300 chorób, ma 5 razy więcej witaminy C niż pomarańcze i 17 razy więcej białka niż mleko. Moringa stosowana w kosmetykach działa odżywczo, nawilżająco i przeciwstarzeniowo, wygładza zmarszczki i oczyszcza cerę. Creamy Creative Cosmetics pragnie promować nieznane bogactwa Haiti i jednocześnie wspierać działania Fundacji Polska-Haiti. Dlatego każda osoba, która przyczyni się do rozwoju szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel i wpłaci środki pieniężne na ten cel, otrzyma w podziękowaniu próbkę produktów pochodzących z Haiti. Chcemy się odwdzięczyć za każdą wpłatę w wysokości min. 100 PLN próbką kremu Moringa Forever. Wpłaty należy kierować na konto Fundacji Polska-Haiti: Alior Bank 55 2490 0005 0000 4530 6560 4363 z dopiskiem "odkryć Haiti".
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl