Jak to działa ?
Czy szukasz naturalnego kosmetyku dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb? Poznaj trzy kroki pozwalające na skomponowanie naturalnego serum olejowego. Serum olejowe to preparat, który ma wyższe stężenie substancji aktywnych niż pozostałe kosmetyki i głęboko penetruje skórę. Jego działanie wynika z bogactwa rozmaitych składników, które pozwalają mu działać wielopłaszczyznowo. Serum olejowe skomponowane z kilku olejów może dodatkowo być wzbogacone witaminami i olejkami eterycznymi. Produkt ten może uzupełnić nasze codzienne praktyki pielęgnacyjne. Serum może być aplikowane w regularnych odstępach czasowych w celu uzyskania dogłębnego i długotrwałego efektu nawilżenia i odżywienia skóry. Trzeba też pamiętać by wszelkie oleje stosowane w kosmetyce aplikować na zwilżoną skórę. Warto też zachować ostrożność i obserwować reakcję cery, gdyż każdy olej może działać w sposób zróżnicowany w zależności od indywidualnych uwarunkowań skórnych.


 

Krok 1.


  


Poznaj swoje potrzeby


Punktem wyjścia jest właściwe zdefiniowanie typu własnej cery. Do tego konieczne jest zadanie sobie kilku pytań. Dotyczą one reakcji skóry w zależności od warunków atmosferycznych. Warto zastanowić się jak zachowuje się Twoja skóra eksponowana na słońce, mróz, suche powietrze, jaka jest jej reakcja w kontakcie z detergentami, czy jest świecąca na koniec dnia itp. Duże znaczenie ma również styl życia, który w 80% decyduje o kondycji naszej skóry. Trzeba wziąć pod uwagę Ilość pitej codziennie wody, jakość stosowanego menu w tym zawartość warzyw, czy też takie przyzwyczajenia jak palenie papierosów czy niewystarczająca ilość snu. Wyróżniamy kilka podstawowych typów skóry. Skóra normalna występuje właściwie tylko u dzieci przed okresem dojrzewania. Charakteryzuje się miękkością, elastycznością i właściwym kolorytem.

Skóra tłusta to skóra nadmiernie wydzielająca sebum. Charakteryzuje się połyskiem i świeceniem, ma skłonność do zatykania porów (zaskórniki) i trądziku.

Skóra sucha produkuje mniej sebum niż normalna. Jest matowa i szybko pojawiają się na niej oznaki starzenia oraz zmarszczki, Skóra wrażliwa reaguje podrażnieniem nawet na niewielkie bodźce chemiczne lub fizyczne. Jeśli nie umiesz samodzielnie określić typu własnej cery skorzystaj z ankiety, którą przygotowałyśmy, żeby pomóc Ci zdefiniować rodzaj Twojej cery oraz Twoje potrzeby.

Dla lepszej informacji postanowiłyśmy określić siedem potrzeb skóry przyjmując jako punkt wyjścia najczęściej spotykane problemy.


 

Krok 2.


  


Odkryj oleje.

Wiedza jest podstawowym warunkiem właściwego wyboru substancji kosmetycznej. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy ze szczególnej przydatności olejów roślinnych w naturalnej pielęgnacji ciała. Oleje roślinne są jednym z podstawowych surowców kosmetycznych. Mogą być stosowane samodzielnie lub łączone z innymi kosmetykami. Ich działanie jest bardzo wszechstronne.

Oleje roślinne składają się z głównie z trójglicerydów będących jednym z głównych materiałów energetycznym zużywanych na bieżące potrzeby organizmu. Oleje są bogate w przeciwutleniacze, witaminy z grupy A, D, E oraz fosfolipidy, które stanowią istotny składnik budowy błony komórkowej. Zawarte w olejach roślinnych niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe są składnikami cementu międzykomórkowego rogowej warstwy naskórka dzięki czemu z łatwością penetrują w głąb warstw skórnych i uzupełniają brakujące lipidy.

Oleje powlekają skórę ochronną warstwą, skutecznie wzmacniają barierę lipidową skóry dzięki czemu hamują utratę wody.

Oleje dają nam nieograniczone możliwości komponowania kosmetyków idealnie dopasowanych do naszych potrzeb, możemy wzbogacać nimi swoje ulubione kremy, balsamy, odżywki, możemy także robić własne od podstaw. Olejami możemy myć twarz, dodawać do kąpieli, nakładać na włosy i skórę głowy, zastąpić nimi balsamy do ciała, drogeryjne oliwki czy kremy do twarzy...
 


 

Krok 3.


  

 

Skomponuj swoje serum olejowe.

Znasz już potrzeby Twojej skóry, wiesz jak cenne w kosmetyce są oleje i jak dobroczynne jest ich działanie. Teraz przejdziesz do połączenia wybranych przez siebie olejów dopasowanych do zdefiniowanych przez Ciebie potrzeb. Odkryj ich szeroki wybór dostępny w zakładce oleje, olejki i wody kwiatowe i zapoznaj się ze szczegółowym opisem ich działania. Trzy oleje połączone w serum olejowe dają optymalną koncentrację zróżnicowanych składników aktywnych. Umożliwia to uzyskanie szybkich efektów i precyzyjnie przeciwdziałać konkretnym problemom. Połącz ze sobą trzy wyjątkowe oleje i ciesz się spersonalizowanym produktem kosmetycznym.

Jeżeli potrzebujesz inspiracji do przygotowania własnego serum i chcesz zobaczyć przykłady takich kompozycji odwiedź zakładkę skomponuj swoje serum. Znajdziesz tu serię przykładowych zestawów olejowych przygotowanych pod kątem specyficznych problemów skórnych.

Pamiętaj, że oleje należy aplikować na zwilżoną skórę, warto je regularnie zmieniać i uważnie obserwować reakcję skóry, gdyż każdy olej ma swoją specyfikę i indywidualne działanie na każdej cerze.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl