Receptury

Atelier Creamy przy ul. Chmielnej 6 w Warszawie to więcej niż miejsce sprzedaży. Jako zespół stawiamy sobie za cel przekazywanie informacji na temat naturalnych surowców kosmetycznych i praktycznych sposobów ich wykorzystania do przygotowania własnego produktu kosmetycznego. Nasza wiedza jest efektem pogłębionych studiów w zakresie kosmetologii, farmacji, zielarstwa. Czerpiemy również z wiedzy naszych partnerów specjalizujących sięw pielęgnacji ciała i utrzymywania zdrowia. Poszukujemy wciąż nowych surowców naturalnych, badamy je i sprawdzamy ich działanie w oryginalnych kompozycjach.W laboratorium opracowujemy autorskie pomysły na kosmetyki. Korzystamy również z tradycyjnych receptur i wzbogacamy je o rzadkie i cenne substancje, które pozwalająuzyskać wyjątkowe rezultaty pielęgnacyjne. Poprzez nasze poszukiwania chcemy przybliżyć się do natury i w jak najlepszy sposób wykorzystać jej bogactwo w biodynamicznej kosmetyce. Chcemy dzielić się naszą wiedząi zachęcićdo świadomego wyboru surowców naturalnych oraz do samodzielnego przygotowywania na własne potrzeby świeżych kosmetyków.

Wiemy, że wiedza bez praktyki jest mało użyteczna. Dlatego w prosty sposób pokazujemy metody realizowania indywidualnych receptur. Szkolenia oferowane w Creamy sąnajlepszym sposobem na wypróbowanie własnych sił przy pomocy doświadczonego specjalisty. Zaproponowane poniżej filmy informacyjne pokazują najprostsze metody przygotowania własnego kosmetyku i służą utrwaleniu wiedzy.

Pierwszym krokiem przed obejrzeniem filmu będzie przygotowanie podstawowych sprzętów służących do przygotowania kosmetyku. Są to: pojemniki (słoik, zlewka, mała szklaneczka), bagietki szklane (lub łyżeczki), opakowania (słoik plastikowy lub szklany, buteleczka), w którym będzie przechowywany przygotowany produkt, łyżeczki miarowe. Wszystkie sprzęty, które będą używane do przygotowania kosmetyku, musząbyć czyste (umyte detergentem, a potem kilkakrotnie przepłukane wodą bieżącą) i odkażone (najlepiej 70-procentowym czystym alkoholem etylowym). Użycie źle umytych lub zanieczyszczonych naczyńmoże spowodować zainfekowanie przygotowanego kosmetyku, a w konsekwencji negatywny wpływ na skórę.


Nasze przykładowe receptury:
- Krem łagodzący z aloesem
- Olejek do mycia twarzy z olejem moringa
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl