O nas


 

Historia Creamy


  


Historia Creamy rozpoczęła się od spotkania dwóch kobiet pochodzących z dwóch różnych światów. Pierwsza, której rodzina pochodzi z Haiti, podczas jednej z wielu podróży do rodzinnego kraju odkryła niezwykłe właściwości naturalnych, egzotycznych surowców. Poszukując w drogeriach produktów kosmetycznych do codziennej pielęgnacji, doszła do wniosku, że kosmetyki oferowane w sklepach nie spełniają jej oczekiwań, a dostępne w jej rodzinnym Haiti naturalne oleje i olejki przyczyniły się do długotrwałej poprawy wyglądu jej cery.

Druga - farmaceutka z wieloletnim doświadczeniem, od kilku lat tworzyła na potrzeby własne i grona swoich bliskich naturalne kosmetyki pozbawione chemicznych dodatków, wzbogacone o ekstrakty roślinne, oleje i maceraty.

Spotkanie tych dwóch kobiet zaowocowało pomysłem, aby zaprezentować na polskim rynku niezwykłe surowce kosmetyczne, z których można stworzyć niezliczoną ilość wyjątkowych produktów do pielęgnacji ciała. Creamy zrodziło się więc z potrzeby korzystania z naturalnych, czystych i świeżych substancji kosmetycznych, z potrzeby powrotu do natury i tęsknoty za czystym, i nienaruszonym środowiskiem naturalnym. Ważnym motywem działania była też nostalgia za Haiti i potrzeba pokazania jej bogactwa i niezwykłego piękna. 

Trzy filary Creamy


  


Filozofia Creamy opiera się na trzech podstawowych założeniach: jakość surowców – wiedza specjalistów – bezpośredni kontakt z Klientem.

Surowce naturalne, które przedstawiamy w naszej ofercie, w znakomitej większości są pochodzenia roślinnego. Otrzymywane są w drodze ekologicznych procesów, takich jak: destylacja z parą wodną, ekstrakcja naturalnymi rozpuszczalnikami, wytłaczanie na zimno. Technologie te umożliwiają pozyskiwanie surowców możliwie skoncentrowanych, zawierających maksymalną ilość substancji aktywnych obecnych w materiale roślinnym.
Wszystkie surowce z naszej oferty są przebadane i mają niezbędną dokumentację. Często pochodzą z odległych zakątków świata, a ich wyjątkowe właściwości są jeszcze nieznane na polskim rynku.

Nasza bogata wiedza o surowcach naturalnych pozwala w pełni wykorzystać ich wyjątkowe działanie. Inspirujemy się tradycyjnymi zabiegami leczniczymi i kosmetycznymi wykonywanymi w najodleglejszych miejscach na świecie. Nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę i umiejętności, poszukujemy nowych surowców w dalekich zakątkach naszej planety. Wracamy do zapomnianych receptur i przystosowujemy je do współczesnych oczekiwań konsumenckich.

Personalizacja – to według nas – bezpośredni kontakt z naszym klientem, mający na celu przekazanie wiedzy, zrozumienie indywidualnych potrzeb i pomoc w podejmowaniu świadomych wyborów. Naszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o naturze, respektowanie jej mechanizmów i chęć znalezienia własnego miejsca w tym bogaty ekosystemie. Nasze surowce są wegańskie, a metody ich pozyskiwania nie krzywdzą zwierząt.


 

Kto za tym stoi ?


   
Zofię Pinchinat-Witucką fascynuje bogactwo i potęga Natury. Od wielu lat prowadzi Fundację Polska-Haiti. To właśnie na Haiti poznała moc naturalnych olejów roślinnych i ich niespotykane właściwości. Tam również odkryła terapeutyczną silę sztuki. Od 2015 zaangażowała się w tworzenie marki Creamy.
 
Asia Markiewicz jest biotechnolożką, miłośniczką olejów i naturalnej pielęgnacji. Interesują ją tajniki funkcjonowania odporności naszego organizmu. Przez wiele lat prowadziła prace badawcze i została laureatką licznych nagród. Specjalizuje się w badaniu jakości i bezpieczeństwa kosmetyków.
 
Klara Witucka obdarowana wrodzonym talentemartystycznym, z zamiłowania jest znawczynią wyrafinowanych, naturalnychzabiegów upiększających. Wykorzystujeswoje zdolności malarskie i graficzne do ilustrowania otaczającego ją świata.Klara tworzy grafiki dla Creamy.

 

 
Alicja Świderek jest ekspertem w obszarze dermokosmetyków i znawcą leczniczych właściwości wielu roślin. Alicja chętnie dzieli się swoją rozległą wiedzą i uczy jak zastosować naturalne kosmetyki w codziennej pielęgnacji.
 
Marta Gula jest doświadczoną rehabilitantką, prowadzi Creamy Spa i oferuje wiele naturalnych zabiegów przywracających piękno i zdrowie twarzy. Marta odsłania tajemnice jogi i gimnastyki twarzy, bardziej skutecznych niż inwazyjne zabiegi upiększające.
 
Magda Oczachowskaprawniczka i entuzjastkafilozofii Creamy, wielka miłośniczka Haiti i jej naturalnych zasobów, a takżekonsumentka naszych kosmetyków. Towarzyszyła Creamy od pierwszych dni i do dziś doradza wewszelkich aspektach prawnych w obszarze kosmetologii. Poznajcie usługi Magdy na oczachowska.com.

 

 
Agata Smok jest utalentowaną artystką tworzącą unikalne i nowatorskie projekty w obszarze identyfikacji wizualnej. Projekty Agaty przełamują stereotypy zachowując prostotę i elegancję. To Agata stworzyła logo Creamy i pozwoliła narodzić się nowej marce. Poznaj agatasmok.be
 
Kupidyn to haitański malarz, którego kunszt artystyczny dojrzewał na ulicach Port-au-Prince dzięki wsparciu uznanych malarzy. Jego obrazy pełne egzotyki haitańskiej przyrody stały się wiodącym motywem dla Creamy. Aby poznać Kupidyna musisz pojechać na Haiti.
 
Izabela Wasiłek jest utalentowaną fotografką komponującą nastrojowe obrazy pełne światłocienia. Iza fotografuje dla Creamy. Poznaj izafotografuje.pl.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl