bisabolol
Surowiec kosmetyczny pochodzący z olejku eterycznego z drzewa Candeia, Eremanthus erythropappus, który pozyskiwany jest w procesie destylacji z parą wodną, a następnie frakcjonowania próżniowego.

INCI (pod taką nazwą znajdziesz go w składzie kosmetyków): Bisabolol

Właściwości: Bisabolol wykazuje działanie łagodzące i przeciwzapalne. 

Ze względu na swoje właściwości może być polecany do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Skład: Zawiera co najmniej 95% substancji aktywnej – izomeru alfa-bisabololu, niezanieczyszczonej farnesolem, czyli potencjalnym alergenem.

Ciekawostka: Bisabolol jest surowcem naturalnym i organicznym. Posiada certyfikat Ecocert. Pozyskiwany jest z drzew pochodzących ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Może wykazywać działanie przeciwmikrobiologiczne, a także pełnić rolę substancji zwiększającej penetrację składników i hamującej syntezę melaniny, a w konsekwencji wpływać na działanie rozjaśniające produktu. W porównaniu do bisabololu pozyskiwanego syntetycznie, naturalny surowiec zawiera więcej substancji aktywnej, co przekłada się na jego większą skuteczność.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/creamy/creamy.pl/wp-content/themes/sober-child/inc/frontend/catalog.php on line 128