oczar
Hydrolat oczarowy to surowiec kosmetyczny otrzymywany z liści oczaru wirginijskiego (Hamamelis virginiana) w procesie destylacji z parą wodną.

INCI (pod taką nazwą znajdziesz go w składzie kosmetyków): Hamamelis Virginiana Leaf Water

Właściwości: Hydrolat oczarowy ma działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, odświeżające i ściągające. Łagodzi podrażnienia skóry. Jest znakomitym tonikiem, ponieważ ma pH zbliżone do pH ludzkiej skóry.

Hydrolat oczarowy nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju cery – wrażliwej, podrażnionej, przetłuszczającej się, z niedoskonałościami oraz dojrzałej.

Kraj pochodzenia: Francja

Skład: Hydrolat oczarowy zawiera śladowe ilości olejków eterycznych. Liście oczaru zawierają polifenole, flawonoidy i katechniny o działaniu antyoksydacyjnym. Zawierają też dużą ilość garbników, w tym hamamelitaninę, która wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i ochronne. Jest to również składnik, chroniący komórki przed uszkodzeniem przez promieniowanie UV.

Kolor: bezbarwny do żółtego

Zapach: leśno-ziołowy

Ciekawostka: Oczar wirginijski pochodzi z Ameryki Północnej. Oryginalnie występuje na obszarze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Obecnie uprawiany na całym świecie, także w Polsce. Oczar kwitnie w październiku i listopadzie, a jego kwiaty są żółte – podobnie jak kwiaty forsycji. Indianie od wieków znali i wykorzystywali dobrodziejstwa oczaru wirginijskiego, który nazywali „magiczną rośliną”. Uważali, że przyspiesza gojenie ran, koi ból mięśni, łagodzi skórę po ugryzieniach owadów i oparzeniach.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/creamy/creamy.pl/wp-content/themes/sober-child/inc/frontend/catalog.php on line 128