oczar
Hydrolat oczarowy to surowiec kosmetyczny otrzymywany z liści oczaru wirginijskiego (Hamamelis virginiana) w procesie destylacji z parą wodną.

INCI (pod taką nazwą znajdziesz go w składzie kosmetyków): Hamamelis Virginiana Leaf Water

Właściwości: Hydrolat oczarowy ma działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, odświeżające i ściągające. Łagodzi podrażnienia skóry. Jest znakomitym tonikiem, ponieważ ma pH zbliżone do pH ludzkiej skóry.

Hydrolat oczarowy nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju cery – wrażliwej, podrażnionej, przetłuszczającej się, z niedoskonałościami oraz dojrzałej.

Kraj pochodzenia: Francja

Skład: Hydrolat oczarowy zawiera śladowe ilości olejków eterycznych. Liście oczaru zawierają polifenole, flawonoidy i katechniny o działaniu antyoksydacyjnym. Zawierają też dużą ilość garbników, w tym hamamelitaninę, która wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i ochronne. Jest to również składnik, chroniący komórki przed uszkodzeniem przez promieniowanie UV.

Kolor: bezbarwny do żółtego

Zapach: leśno-ziołowy

Ciekawostka: Oczar wirginijski pochodzi z Ameryki Północnej. Oryginalnie występuje na obszarze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Obecnie uprawiany na całym świecie, także w Polsce. Oczar kwitnie w październiku i listopadzie, a jego kwiaty są żółte – podobnie jak kwiaty forsycji. Indianie od wieków znali i wykorzystywali dobrodziejstwa oczaru wirginijskiego, który nazywali „magiczną rośliną”. Uważali, że przyspiesza gojenie ran, koi ból mięśni, łagodzi skórę po ugryzieniach owadów i oparzeniach.

 • Hydrolat z CZARNEJ PORZECZKI

  Tonizująca woda roślinna z gałęzi i pąków czarnej porzeczki, hydrolat z CZARNEJ PORZECZKI 100ml

  49,00
 • Hydrolat RÓŻANY

  Tonizująca woda kwiatowa z róży damasceńskiej, hydrolat RÓŻANY 100ml

  49,00
 • Hydrolat LIPOWY

  Tonizująca woda kwiatowa z lipy drobnolistnej, hydrolat LIPOWY 100ml

  49,00
 • Hydrolat z OPUNCJI FIGOWEJ

  Tonizująca woda roślinna z owoców opuncji figowej, hydrolat z OPUNCJI FIGOWEJ 100ml

  49,00
 • Hydrolat OCZAROWY 100ml

  Tonizująca woda roślinna z oczaru wirginijskiego, hydrolat OCZAROWY 100ml

  49,00
 • Voucher prezentowy

  Kosmetyki naturalne idealnym pomysłem na prezent

  500zl / 300zl / 200zl / 100zl

  Od: 100,00