Ekoprezenty

„Eko” to już nie tylko pomysł na życie. To zrównoważony sposób czerpania z otaczającego nas środowiska, to styl myślenia, ale też styl dawania. Być „eko”, to nie tylko segregowanie śmieci. Dziś oznacza to konsekwentne przestrzeganie zasad, które ujawniają się nawet w najdrobniejszych decyzjach, choćby takich jak wybór prezentu.

Co to jest eko prezent?

Eko prezentem jest wszystko, co możemy ofiarować, a co pozostaje w zgodzie z Naturą. Chodzi nie tylko o surowce, z których jest wykonany, ale też o sposób w jaki te surowce zostały pozyskane. Nie jest obojętne czy ich produkcja wiązała się z dewastacją środowiska; czy przy konfekcjonowaniu takiego przedmiotu nie doszło do nadmiernego zanieczyszczenia środowiska; czy ludzie zaangażowani w jego realizację nie byli narażeni na niebezpieczeństwo lub czerpali z niej proporcjonalne zyski. Eko prezent nie może być balastem dla środowiska. Jego kluczową cechą jest to, że ulega naturalnej degradacji lub może zostać poddany recyklingowi i powrócić do obiegi w nowej odsłonie. Eko prezent często wykonany jest z prostych i naturalnych materiałów, zaś jego estetyka wypływa z jego prostoty.

Jak dobrze wybrać prezent?

Jest kilka ogólnych reguł, które warto wziąć pod uwagę wybierając prezent pod choinkę czy na urodziny, a eko prezent zaspakaja większość zasad pozwalających na dobór udanego podarunku.

Po pierwsze, musimy skupić się na osobie, którą chcemy obdarować. Warto poświęcić chwilę i pomyśleć o stylu życia, upodobaniach, hobby, przypomnieć sobie ostatnie rozmowy czy sytuacje, które wskazywałyby na potrzeby i pragnienia adresata naszej niespodzianki. Często dzięki takiej refleksji pomysł urodzi się sam i wyda się wręcz oczywisty.

Eko prezent ze swojej natury jest neutralny, a jednocześnie jest nacechowany pozytywnie, dlatego możemy ofiarować go nawet komuś kogo nie znamy zbyt dobrze. Ofiarowanie eko podarunku sprawia, że minimalizujemy ryzyko porażki. Dziś każdy z nas troszczy się o środowisko, a jeśli nawet tak nie jest, to siła pozytywnego trendu na „eko” sprawi, że nie wprawimy nikogo w zakłopotanie, a staniemy się wręcz propagatorami dobrej mody.

Po drugie musimy pomyśleć o budżecie. Nie chodzi tu tylko o nasze własne zasoby jakie mamy do zainwestowania. Ważne jest by wartość upominku nie była krępująca. Koszt prezentu musi być w pewien sposób dopasowany od relacji i zażyłości jaka nas wiąże. Zbyt drogi lub zbyt tani prezent, w zależności od sytuacji może być źle odebrany i nie sprawić przyjemności, ale wręcz odwrotnie.

Eko prezent może być świetnym rozwiązaniem na naszą rozterkę związaną z budżetem jaki powinniśmy zainwestować w upominek.  Wartość eko prezentu przede wszystkim wynika z jego filozoficznych założeń, jego symbiozy ze środowiskiem naturalnym i pomysłowości. Dlatego jest to wybór bezpieczny nie tylko z powodów ideowych, ale też ze względu na jego walory estetyczne czy przyjemność jaką czerpiemy z obcowania z naturalnymi materiałami.

Po trzecie prezent musi być zgodny z nami samymi i naszymi wartościami. Upominek jaki dajemy mówi wiele o osobie, dla której go przygotowujemy, ale też daje obraz nas samych. Wskazuje na wartości, które wyznajemy, na naszą umiejętność słuchania i obserwowania.

Jeśli przypadkiem ofiarowanie eko prezentu nie wynika jeszcze z naszego stylu życia czy filozofii, to jego wybór będzie okazją do przystąpienia do grona ludzi, dla których nadrzędna staje się ochrona naturalnego środowiska i zminimalizowanie efektów konsumpcjonizmu stawiającego na ilość, a nie jakość.

Eko prezent to nie byle jaki podarunek. To nie tylko deklaracja swoistej filozofii i postawy życiowej zorientowanej na zrównoważoną egzystencję, ale też zaproszenie do zwrócenia uwagi na problem zagrożenia środowiska, w którym żyjemy. Jest to też gest dający pierwszeństwo kreatywności i estetyce opartej na prostocie wobec masowej produkcji. Dlatego wybierajmy prezenty, które są eko.

W ofercie Creamy wszystkie produkty nadają się idealnie na eko prezent. Pochodzą z Natury, zostały pozyskane z surowców dobranych z najlepszych źródeł, z upraw wolnych od środków chemicznych, są wegańskie, wysokiej jakości, mają wielokierunkowe działanie, co sprawia, że zaspakajają wiele potrzeb naszej skóry jednocześnie.  Przy okazji są niezwykle wydajne. Dzięki temu nie musimy kupować dużej ilości produktów, a częstotliwość zakupu jest ograniczona do minimum. Poza tym opakowania po zużytych produktach można odesłać. Jeśli są zdatne do ponownego użytku przywracamy je do obiegu zaś klientki, które pomogły nam w ten sposób zmniejszyć ilość odpadów może skorzystać z rabatu w wysokości 5 PLN na kolejne zakupy za każdy odesłany słoiczek lub butelkę.

Moimi ulubionymi eko prezentami Creamy są:

  1. olejek do mycia twarzy Moringa Pure. Zawarty w jego składzie olej moringa z drzewa długowieczności jest szczególnie drogi mojemu sercu, gdyż pochodzi z Haiti, gdzie urodził się mój Tato. To jednak nie jedyny powód. Olejek fantastycznie zmywa twarz w tym nawet najbardziej oporny makijaż. Wystarczy chwila, a cały mak-up łatwo spłukuje się wodą, a twarz zostaje odświeżona i nawilżona,
  2. hydrolaty, w sumie wszystkie, ale najbardziej Hydrolat lipowy, bo pachnie miodem, a uwielbiam miód J, poza tym działa przeciwbakteryjnie i łagodząco, a przede wszystkim utrzymuje idealne PH mojej skóry,
  3. Serum olejowe Cacy bo na mnie działa i nie tylko pięknie się wchłania, ale nadaje się do zrobienia masażu, a skóra staje się miękka, odżywiona i nawilżona na bardzo długo.

Życzę dobrych eko wyborów.

Zofia Pinchinat-Witucka

Produkty wspomniane w artykule

Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek do mycia twarzy i demakijażu MORINGA PURE 100ml

119,00
Hydrolat LIPOWY

Hydrolat LIPOWY

Tonizująca woda kwiatowa z lipy drobnolistnej, hydrolat LIPOWY 100ml

75,00
Serum olejowe CACAY

Serum olejowe CACAY

Ujędrniające serum olejowe do twarzy z witaminą C (10%) dla cery mieszanej,...

10ml / 30ml
89,00