hydrolat cytrynowy

W Creamy zawsze staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientek. Właśnie z tego powodu co jakiś czas w ofercie pojawiają się nowe kosmetyki, które powstały z myślą o potrzebach różnych rodzajów cer. Tym razem postawiłyśmy na hydrolaty, ponieważ wiemy, jak bardzo je kochacie. Woda cytrynowa to jedna z naszych nowości, która już zdobyła wielu zwolenników. Sprawdź, dlaczego Ty również powinnaś dołączyć do szczęśliwych posiadaczek hydrolatu cytrynowego. Masz cerę tłustą i skłonną do podrażnień? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Wszystko o hydrolacie cytrynowym

Hydrolat cytrynowy to wyjątkowy, wielofunkcyjny surowiec, który znajdzie zastosowanie w każdej kosmetyczce. Szczególnie polecany jest do cery tłustej oraz wrażliwej. Może być używany jako indywidualny produkt lub składnik samodzielnie robionych kosmetyków.

Hydrolat cytrynowy od Creamy powstaje z destylacji skórki cytryny z gatunku Citrus Limon. Być może słyszałyście już o szczególnych właściwościach olejku eterycznego, pozyskiwanego z tej rośliny. To substancja kojąca i tonizująca, uspokajająca cerę. Właśnie dlatego tak wiele osób poleca właśnie hydrolat cytrynowy. Ma on właściwości oczyszczające, łagodzące, uspokajające i ściągające. Z tego powodu szczególnie docenią go posiadaczki skóry wrażliwej oraz tłustej lub mieszanej. W Creamy odnajdziesz go oczywiście w szklanej butelce z atomizerem. Jedno opakowanie wystarczy na około 3 miesiące codziennego użytkowania przy jednej aplikacji dziennie.

Zastosowanie hydrolatu cytrynowego

Jak już wspomniałyśmy, hydrolat cytrynowy może być używany jako samodzielny kosmetyk lub w połączeniu z innymi surowcami. Świetnie sprawdza się w roli toniku – wystarczy, że skroplisz nim skórę po umyciu. Może również stanowić bazę pod sera olejowe, które rtakże odnajdziesz w naszej ofercie. Oprócz tego hydrolat cytrynowy może być zamiennikiem dla wody w ręcznie robionych balsamach czy emulsjach. Lubisz maseczki do twarzy? Połącz tę wodę roślinną z wybraną glinką oraz olejem i uzyskaj super oczyszczającą, a równocześnie kojącą i nawilżającą maskę!

Zakupy i przechowywanie

Chcesz wypróbować nasz hydrolat cytrynowy? Nic prostszego! Możesz zamówić go za pośrednictwem niniejszej strony WWW. Nasze hydrolaty występują tylko w jednej pojemności – 100 ml, jednak jeśli nie jesteś pewna, czy sprawdzi się ona na Twojej skórze, możesz pokusić się o zakup małej próbki.
Przechowywanie kosmetyku nie przysparza trudności. Wszystkie hydrolaty od Creamy zalecamy przechowywać w temperaturze pokojowej i chronić przed dostępem do światła. Warto też wiedzieć, że produktu tego nie należy używać na skórę zranioną lub poddaną inwazyjnym zabiegom kosmetycznym.

Hydrolat cytrynowy to jeden z sześciu nowych wód roślinnych w naszej ofercie. Odkryj je wszystkie i znajdź swój ideał! Jeśli nie jesteś pewna, który kosmetyk spełni Twoje oczekiwania, wypełnij naszą ankietę lub skontaktuj się z konsultantką, która chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do zakupów!