olejek do mycia twarzy

Stosowanie olejów do pielęgnacji skóry to nie nowość. Z tej metody korzystali już nawet starożytni. W ostatnim czasie używanie naturalnych olejów wraca do łask. Czy wiesz, że dzięki olejkowi możesz pozbyć się zabrudzeń i resztek makijażu z twarzy bez względu na rodzaj cery, jaką posiadasz? Dobrze dobrany olejek do mycia twarzy to nie tylko świetny sposób na demakijaż, lecz także prawdziwy kompres dla Twojej skóry. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, dlaczego tysiące kobiet pokochały olejek do mycia twarzy.

Dlaczego olejek do mycia twarzy jest tak skuteczny?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musisz wiedzieć o jednej bardzo ważnej rzeczy – tłuszcze doskonale rozpuszczają się w innych tłuszczach. Kosmetyki, których używamy na co dzień, często oparte są na formułach, zawierających tłuszcze, choć oczywiście nie jest to regułą. Również nasze sebum to nic innego jak tłusta warstwa ochronna naszej skóry. Niestety sama woda nie jest w stanie poradzić sobie z takimi zabrudzeniami. Po takim oczyszczaniu cera być może wydaje się czysta, lecz w rzeczywistości wciąż pozostają na niej resztki zabrudzeń. W przypadku olejku do mycia twarzy sebum wraz z innymi zanieczyszczeniami miesza się z nakładanymi olejami, które następnie usuwane są wraz z brudem. Dodatkowo olejek ma wiele właściwości pielęgnujących i nie ingeruje w pH skóry w takim stopniu jak chemiczne detergenty.

Olejek do mycia twarz – sposób użycia

Olejek do mycia twarzy to w rzeczywistości mieszanka różnych substancji o konkretnych właściwościach. Możesz wykonać ją samodzielnie w domu lub kupić gotowy produkt. Pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę na jego skład. Olejki bez chemicznych domieszek najlepiej sprawdzą się w codziennej pielęgnacji.

Oczyszczanie twarzy olejkiem niewiele różni się od tradycyjnego mycia buzi detergentami. Na wilgotną skórę nałóż kilka kropel mieszanki, a następnie rozprowadź ją i wsmaruj w skórę do uzyskania białej emulsji. Następnie dokładnie opłucz twarz, pozbywając się produktu.

Olejek do mycia twarzy usunie zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum, choć nie pozbędzie się go całkowicie, a to świetna wiadomość dla posiadaczek tłustej i mieszanej cery. Sebum powiem stanowi naturalną ochronę naszej skóry, a jego całkowite usuwanie może prowadzić do nadprodukcji. Właśnie z tego powodu olejek do mycia twarzy polecany jest wszystkim bez względu na rodzaj cery. Należy jedynie zwrócić uwagę na komponenty, jakie zostały użyte do jego stworzenia.

Olejek do mycia twarzy dla każdej skóry

Wierzcie nam lub nie, ale olejku do mycia twarzy mogą używać posiadaczki każdego rodzaju cery. Warto jednak dobrze dopasować swój kosmetyk, by uniknąć rozczarowań. Nasze olejki oprócz naturalnych olejów zawierają w sobie substancję myjącą z drzewa kokosowego, która pozwala uzyskać delikatną emulsję olejku z wodą. Dzięki temu produkt nie pozostawia tłustego filmu na skórze. W ofercie naszego sklepu odnajdziesz olejek do mycia twarzy:

  • ANDIROBA FOR YOU – dedykowany dla cery mieszanej oraz skóry wrażliwej. Zawiera olej andiroba (działanie przeciwzapalne i łagodzące) oraz olej migdałowy (delikatnie pielęgnuje skórę).
  • MORINGA FOR YOU – dobrze sprawdzi się do cery mieszanej, suchej, wrażliwej. Produkt stanowi mieszankę oleju moringa (sprowadzany z Haiti, wykazuje działanie przeciwzapalne, niezwykle bogaty w składniki odżywcze) i oleju migdałowego.
  • MARULA FOR YOU – doskonały dla cery suchej, dojrzałej i zmęczonej. Dodaje blasku i regeneruje skórę. Jest mieszanką oleju marula, zapewniającego ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi oraz oleju migdałowego.
  • Nie znalazłaś w naszej ofercie olejku do mycia twarzy, który odpowiadałby Twoim potrzebom? Skontaktuj się z nami, a być może uda nam się stworzyć kosmetyk dedykowany specjalnie dla Ciebie!