Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy
Olejek do demakijażu i mycia twarzy – który wybrać i jak używać?
Olejek do demakijażu i mycia twarzy – który wybrać i jak używać?
Olejki do mycia twarzy i demakijażu zyskują na popularności wśród fanek i fanów wieloetapowych lub minimalistycznych rytuałów pielęgnacyjnych. Ku uciesze naszej skóry takie oczyszczanie jest odpowiednie dla jej budowy i potrzeb.
Jednak wokół tematu używania olejów do oczyszczania narosło wiele mitów, które należy obalić oraz przestawić prawidłową praktykę używania tych formuł.
Olejki do mycia – dlaczego są tak popularne i czy naprawdę są skuteczne?
Oleje dzięki swojej budowie nie uszkadzają płaszcza wodno-tłuszczowego naskórka, tak jak produkty myjące na bazie wody np. wody micelarne lub kosmetyki zawierające SLSy. Często do usunięcia niekorzystnych produktów należy użyć wacików kosmetycznych lub ich wielorazowych zmienników, które z pozoru są miękkie, jednak dla naszego naskórka są drażniące.
Dodatkowo, używają tych klasycznych płatków produkujemy niepotrzebne śmieci.
Olejowe produkty do mycia twarzy i ciała skutecznie oczyszczają naskórek z nadmiaru sebum, makijażu i filtrów przeciwsłonecznych. Źle przeprowadzony rytuał oczyszczający może powodować między innymi uczucie ściągnięcia, uwrażliwienia skóry, powstawanie zaskórników, zaburzenia rogowacenia naskórka oraz bolących wykwitów.
Jak używać olejków do mycia i demakijażu?
Olejki przeznaczone do mycia i demakijażu twarzy należy aplikować na suchą bądź delikatnie zwilżoną skórę. Dwie pompki najlepiej rozgrzać w dłoniach i delikatnie masowa produkt w skórę. Tymi ruchami przywrócimy prawidłowe mikrokrążenie oraz rozluźnimy spięte mięśnie. Po tym krótkim masażu, zmyj olejek wodą – jego kolor zmieni się na biały, a konsystencja będzie przypominała emulsję. Tak zmyty olej nie pozostawi po sobie śladu, ani tłustego filmu.
Olejek do mycia i demakijażu twarzy – najczęstsze pytania
- Czy olejek do mycia zapycha skórę? Nie, nasze olejki nie zapychają, ponieważ mają w składzie emulgator, który pomaga je zmyć i nie zapyta przez to porów.
- Czy olejek do mycia twarzy zostawia tłusty film? Nie, ponieważ podczas kontaktu olejku z wodą zmienia się w emulsję, która zmywa się samodzielnie i nie pozostawia po sobie śladu.
- Czy olejek do demakijażu zmyje wodoodporny makijaż i tusz do rzęs? Tak, olejek Moringa Pure radzi sobie z długotrwałym oraz wodoodpornym makijażem i tuszami do rzęs.
- Czy olejek zmyje się samą wodą? Tak, dzięki zastosowanemu naturalnemu emulgatorowi olejek zmienia się w delikatną emulsję, która zmywa się samą wodą.
Który olejek do mycia i demakijażu wybrać?
Olejki do mycia twarzy, tak samo jak nasza pielęgnacja, powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb oraz obecnego stanu skóry. W Creamy znajdziesz dwie unikatowe formuły, które skutecznie oczyszczą twarz bez zbędnego ściągnięcia skóry.
MORINGA PURE
MORINGA PURE to nasz kultowy olejek, który pokochasz od pierwszego użycia!
Stworzony dla osób z wrażliwą i dojrzałą skórą oraz używających długotrwałych kosmetyków kolorowych t.j. zastygających podkłady czy wodoodpornych tuszy do rzęs.
Formuła to tylko trzy składniki, dlatego to doskonały wybór dla fanów minimalistycznych formuł.
KALAHARI PURE
To nasza propozycja dla skór problematycznych, przetłuszczających się oraz osób używających lekkich, mineralnych kosmetyków do makijażu.
Kompozycja olejku KALAHARI PURE zawiera między innymi łagodzący olej z konopi siewnej, zmiękczają olej z melona Kalahari czy kojący bisabolol.
Olejki do demakijażu możesz kupić także w zestawach, które skomponowałyśmy dla potrzeb skóry suchej i dojrzałej oraz wrażliwej lub dla problematycznej i przetłuszczającej się z esencjami bądź dla skóry normalnej z hydrolatem.
Obserwuj nasze konta na Instagramie i Facebooku, aby być na bieżąco.