KOBIETA Z HAITI – Kim jest?

Haiti brzmi dla większości z nas egzotycznie. Kultura, obyczaje zdają się być zupełnie inne niż w Polsce i szerokopojętej kulturze europejskiej lub bliskiej – mentalnie – zachodniej. Jest jednak łącznik odmiennych i odległych społeczeństw – kobiety. Kobiety na całym świecie łączy wspólny instynkt, dzięki któremu mogą przetrwać w trudnych warunkach mając na uwadze zdrowie bliskich oraz swoje.  Poznaj kobietę z Haiti…

Kobieta z Haiti poznaj jej siłę oraz niezłomność…

Większość kobiety na całym świecie łączy wspólny instynkt przetrwania, siła i niezłomności w obliczu trudności. Kobieta z Haiti musi kierować się tymi instynktami na co dzień, w przeciwnym razie jej życie oraz życie jej rodziny może być zagrożone.

Jakie jest życie Haitanki? Czy jest wyzwolona i waleczna, czy też przygnieciona przez ubóstwo, kataklizmy, niepokoje społeczne i polityczne, niepewność jutra, bezbronność? 

Kobieta z Haiti kryje w sobie niesłychane moce, które pozwalają jej przetrwać nawet w najbardziej tragicznych sytuacjach. Umie znaleźć swoje miejsce wśród mężczyzn, potrafi walczyć na polu walki, ale też zdobywać środki do życia, podejmować trafne wybory co do przyszłości, czule opiekować się swoimi dziećmi karmić je i kształcić.

Kobieta z Haiti – historia

W historii kobiety z Haiti na równi z mężczyznami odegrały ważną rolę w uzyskaniu wolności. Przeszły do historii jak na przykład „Toya”, która będąc niewolnicą przekazała dumę i wiedzę o historii afrykańskich przodków chłopcu, który w przyszłości stał się przywódcą rewolucji haitańskiej. Nauczyła go również walki wręcz i rzucania nożami. Wśród ważnych kobiet tego okresu była też Catherine Flon, która 18 maja 1803 roku z fałdów swojej sukni i chusty uszyła pierwszą flagę Haiti.

W haitańskiej religii kobiety odgrywają taką samą rolę jak mężczyźni. Są mambo czyli kapłankami na równi z mężczyznami. Kobieta z Haiti jest świadoma swoich wyjątkowych, prawie czarodziejskich mocy i to czyni ją dumną i pewną siebie.  

Kobieta z Haiti – obecnie

Jednak mimo tych tajemnych umiejętności kobieta z Haiti codziennie zaczyna nową bitwę. Musi zapewnić jedzenie swoim bliskim, dach nad głową i  bezpieczeństwo swoich dzieci oraz ich przyszłość. Na Haiti to kobiety są żywicielkami i to one znajdują tysiące sposobów na to by przeżyć. Haitanki pracują głownie na uprawach drzewa moringa, która potrafi przywracać zdrowie dzięki wyjątkowym właściwościom swoich liści. Za pomocą nasion oczyszczają wodę i chronią ciało za pomocą cudownego oleju moringa. Moringa nazywana jest drzewem długowieczności i Kobiety z Haiti wiedzą to od zawsze. To one je sadzą i zbierają nasiona, z których tłoczony jest olej, który sprowadzamy do Polski.

Wykorzystując ten surowiec w naszych kosmetykach pomagamy Kobietom z Haiti utrzymać pracę i zapewnić dobry byt.

Okryj nasze 3 kultowe produktu z olejem moringa: olejek do demakijażu MORINGA PURE, krem do twarzy MORE MORINGA, booster pod oczy AMARANTHUS.

 

Obserwuj nasze konta na Instagramie i Facebooku, aby być na bieżąco.

Produkty wspomniane w artykule

Olej MORINGA

Olej MORINGA

Wzmacniający, nieschnący, nierafinowany, tłoczony na zimno olej z nasion drzewa moringa, olej...

99,00
Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek do mycia twarzy i demakijażu MORINGA PURE 100ml

119,00
Krem MORE MORINGA

Krem MORE MORINGA

Mocno nawilżający krem do twarzy MORE MORINGA

99,00