Jak odpowiednio zabezpieczyć skórę dojrzałą przed upałem i zminimalizować widoczność upływu czasu? Jakie kosmetyki będą skuteczne, ale jednocześnie naturalne?

Skóra dojrzała charakteryzuje się mniejszym poziomem nawilżenia, który wpływa na utratę jędrności. Posiadaczki takiej cery opisują ją jako cienką niczym papier, suchą i podatną na czynniki zewnętrzne takie jak zmiany temperatur, wody czy zanieczyszczenia powietrza.

Oczyszczanie

Pierwszym krokiem w pielęgnacji jest oczyszczanie. Ten etap pomoże nam zmyć makijaż i/lub skutecznie oczyścić twarz z różnego rodzaju zanieczyszczeń np. kurzu i potu, które osadziły się na niej w ciągu dnia.

Najdelikatniejszymi produktami oczyszczającymi są olejki, które idealnie rozpuszczają makijaż (nawet ciężki i wodoodporny), filtry przeciwsłoneczne oraz sebum. Należy jednak zwrócić uwagę, aby wybrany produkt emulgował, czyli w zetknięciu z wodą tworzył delikatną emulsje, która po zmyciu nie pozostawi tłustego filmu.

Naszym numerem jeden jest olejek do mycia twarzy i demakijażu MORINGA PURE, który zapewnia dokładne oczyszczenie i nie wysusza skóry.

Pamiętaj, że olejek najlepiej aplikować dłońmi na suchą skórę i chwile ją pomasować, a następnie zmyć wodą. Podczas mycia nie musisz używać wacików kosmetycznych, które mogą podrażnić delikatny płaszcz wodno-lipidowy oraz niepotrzebnie ciagnąć skóry.

Tonizacja

Produkty tonizujące oprócz przyśpieszenia powrotu do prawidłowego poziomu pH, które zmienia się po kontakcie skóry z wodą w czasie oczyszczania, mogą mieć dodatkowe działania pielęgnacyjne w zależności od indywidualnych potrzeb.

Odpowiednim produktem dostosowanym do potrzeb skóry dojrzałej jest HYDROLAT Z OPUNCJI FIGOWEJ, który działa przeciwstarzeniowe i przeciwzapalne dzięki antyoksydantom i terpenom.

Nasze esencje i hydrolaty mają wygodny atomizer, dzięki czemu nie musisz używać wacików kosmetycznych. Po spryskaniu twarzy produktem możesz dodatkowo delikatnie go wklepać.

Nawilżenie i produkty ukierunkowane

SERUM OPUNTIA czyli nasz skoncentrowany produkt przeciwstarzeniowy został stworzony na bazie odmładzającego oleju z opuncji i odżywczo-wzmacniającego oleju moringa, tak aby aktywna forma witaminy C najskuteczniej niwelowała oznaki starzenia się skóry, a koenzym Q10 poprawi jędrność i elastyczność.

Lekki krem MY FUSION ochroni skórę przez czynnikami zewnętrznymi dzięki oleju marula oraz ekstraktowi z owoców acai, które działają antyoksydacyjne. Dodatkowo, zawarta róża damasceńska załagodzi podrażniania oraz zaczerwienienia spowodowane ekspozycją skóry na słońce.

Pamiętaj, aby przy uporczywych problemach skórnych skontaktować się z dermatologiem.

Produkty wspomniane w artykule

Serum olejowe OPUNTIA

Serum olejowe OPUNTIA

Przeciwstarzeniowe serum olejowe do twarzy z witaminą C (10%) dla cery suchej,...

10ml / 30ml
89,00
Hydrolat z OPUNCJI FIGOWEJ

Hydrolat z OPUNCJI FIGOWEJ

Tonizująca woda roślinna z owoców opuncji figowej, hydrolat z OPUNCJI FIGOWEJ 100ml

75,00
 Krem MY FUSION

Krem MY FUSION

Lekki krem nawilżający do twarzy MY FUSION

99,00