Gorące temperatury są wyzwaniem w drodze do osiągnięcia odpowiedniego poziomu nawilżenia szczególnie dla cer z tendencją do przesuszania i nadwrażliwości. Takie warunki atmosferyczne przyczyniają się do szybszej ucieczki wody z naskórka co prowadzi do dyskomfortu.

Skóry suche i wrażliwe często możemy opisać jako napięte, ściągnięte, szorstkie, a niekiedy też szare i pozbawione życia. Na ich powierzchni szybciej zauważalne są oznaki odwodnienia takie jak linie mimiczne oraz postępujące procesy starzenia.

Oczyszczanie

Pierwszym krokiem w pielęgnacji jest oczyszczanie. Ten etap pomoże nam zmyć makijaż i/lub skutecznie oczyścić twarz z różnego rodzaju zanieczyszczeń np. kurzu i potu, które osadziły się na niej w ciągu dnia.

Najdelikatniejszymi produktami oczyszczającymi są olejki, które idealnie rozpuszczają makijaż (nawet ciężki i wodoodporny), filtry przeciwsłoneczne oraz sebum. Należy jednak zwrócić uwagę, aby wybrany produkt emulgował, czyli w zetknięciu z wodą tworzył delikatną emulsje, która po zmyciu nie pozostawi tłustego filmu.

Naszym numerem jeden jest olejek do mycia twarzy i demakijażu MORINGA PURE, który zapewnia dokładne oczyszczenie i nie wysusza skóry.

Pamiętaj, że olejek najlepiej aplikować dłońmi na suchą skórę i chwile ją pomasować, a następnie zmyć wodą. Podczas mycia nie musisz używać wacików kosmetycznych, które mogą podrażnić delikatny płaszcz wodno-lipidowy skóry i spowodować dodatkowe zaczerwienienia.

Tonizacja

Produkty tonizujące oprócz przyśpieszenia powrotu do prawidłowego poziomu pH, które zmienia się po kontakcie skóry z wodą w czasie oczyszczania, mogą mieć dodatkowe działania pielęgnacyjne w zależności od specyficznych potrzeb.

Dla skóry suchej polecamy esencje HYDRO RICE, która nawilża i wypływa łagodząco dzięki składnikom takim jak kwas hialuronowy oraz pantenol. Osoby borykające się z nadwrażliwością powinny zwrócić uwagę na HYDROLAT LIPOWY, który koi i zmiękcza naskórek dzięki fitosterolom i witaminie C.

Nasze esencje i hydrolaty mają wygodny atomizer, dzięki czemu nie musisz używać wacików kosmetycznych. Po spryskaniu twarzy produktem możesz dodatkowo delikatnie go wklepać.

Nawilżenie i produkty ukierunkowane

Skóry suche i wrażliwe oprócz nawilżenia powinny zwrócić uwagę na odżywienie i zabezpieczenie jej przez bogatsze konsystencję.

Produktem głęboko nawilżającym jest SERUM OPUNTIA, które swoje działanie opiera o ekstrakt z solirodu zielonego, olej z nasion opuncji figowej oraz olej moringa.

Krem MORE MORINGA zabezpieczy skórę przez odparowaniem wody z naskórka, przyśpieszy proces regeneracji oraz ukoi podrażnienia wynikające z przesuszenia skóry dzięki skutecznym ceramidom, bisabololu oraz oleju moringa i sezamowego.

Pamiętaj, aby przy uporczywych problemach skórnych skontaktować się z dermatologiem.

Produkty wspomniane w artykule

Krem MORE MORINGA

Krem MORE MORINGA

Mocno nawilżający krem do twarzy MORE MORINGA

99,00
Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek do mycia twarzy i demakijażu MORINGA PURE 100ml

119,00
Esencja HYDRO RICE

Esencja HYDRO RICE

Nawilżająco-tonizująca esencja ryżowa dla cery suchej HYDRO RICE 100ml

145,00