masaż twarzy creamy

Masaż twarzy zyskuje coraz większą popularność. Ma on bowiem zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, ale też kondycję i wygląd skóry. W Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku czy Krakowie to szczególnie pożądana forma relaksu. Wielkie miasta rządzą się bowiem swoimi prawami – w pracy lub na ulicach zawsze musimy prezentować się nieskazitelnie, a przy tym wciąż jesteśmy poddawani ogromnemu stresowi i presji. Masaż twarzy jak nic innego przywróci Twojej buzi młodzieńczy blask, a równocześnie sprawi, że na chwilę zapomnisz o codziennych problemach. Poznaj zalety masażu twarzy i sprawdź, kto może go wykonać.

Masaż twarzy – zalety

Wiele osób spędza godziny na siłowni, starając się utrzymać jędrne i zgrabne ciało. Dlaczego jednak zapominamy o ćwiczeniach mięśni twarzy? Przecież to ich kondycja wpływa na wygląd buzi! Kierując się zasadą, że piękny wygląd trzeba wypracować, warto zainteresować się masażami twarzy. Mają one wielu zwolenników zarówno wśród gwiazd Hollywood, jak i w naszym rodzimym showbiznesie. Obecnie każda i każdy z nas może pozwolić sobie na taką przyjemność, korzystając choćby z możliwości, jakie daje nam SPA w atelier Creamy w Warszawie.

Podczas masażu twarzy wpływamy na układ krążenia, limfatyczny, nerwowy oraz hormonalny. Skupiamy się na pielęgnacji skóry, ale także na mięśniach. Masaż pobudza krążenie i przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co wpływa na dotlenienie skóry. Podczas zabiegu zostaje też usunięty martwy naskórek, a skóra pobudzona jest do odnowy. Dzięki temu możliwe jest zniwelowanie obecnych zmarszczek i spowolnienie powstawania nowych.

Jaki masaż twarzy?

Wszyscy wiemy, że skóra każdego z nas jest nieco inna. Jedni borykają się z niedoskonałościami i nadmierną produkcją sebum, inni walczą z przesuszeniem, a jeszcze inni chcieliby odzyskać młodzieńczy blask i pozbyć się oznak upływającego czasu. Dla każdej osoby znajdzie się odpowiedni masaż twarzy! W Creamy w Warszawie proponujemy Wam trzy rodzaje masaży: oczyszczający, nawilżający oraz liftingujący.

Oczyszczający masaż twarzy dedykowany jest przede wszystkim osobom o skórze tłustej i mieszanej. Zabieg rozpoczyna się od położenia na skórę ciepłego kwiatowego kompresu. Następnie wykonywany jest masaż z użyciem oleju, dobranego do potrzeb Twojej skóry. Zazwyczaj w tym przypadku jest to produkt, bogaty w kwas linolowy, który pomaga uregulować wytwarzanie sebum. Po masażu nakładany jest chłodny kompres, będący zwieńczeniem całego procesu. Zabieg trwa zwykle około 50 minut.

Nawilżający masaż twarzy to zabieg dla osób, borykających się z odwodnieniem i szorstkością skóry. Pierwszym etapem, podobnie jak w przypadku masażu oczyszczającego, jest ciepły kompres kwiatowy. Następnie na twarz, szyję oraz dekolt aplikowany jest wielocząsteczkowy kwas hialuronowy. Kolejny krok to masaż twarzy z użyciem nawilżającego oleju. Na koniec na buzię nakładany jest chłodny kompres. Całość trwa około 60 minut.

Odmładzający masaż twarzy to propozycja dla osób dojrzałych. Przez wielu traktowany jest jako alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg rozpoczyna się od ciepłego kompresu. Następnie specjalistka wykonuje masaż twarzy anti-aging z wykorzystaniem olejów bogatych w sterole i witaminy. Po masażu na aplikowane jest nasze autorskie serum anti-aging. Masaż poprawia elastyczność i jędrność skóry oraz niweluje oznaki starzenia. Zabieg trwa około 60 minut.

Masaż twarzy – przeciwwskazania

Choć w naszym SPA używamy wyłącznie kosmetyków naturalnych, a masaż wykonywany jest z najwyższą starannością, jest grono, które nie może się mu poddać. Z przykrością musimy odmówić masażu osobom, które:

  • cierpią z powodu stanów chorobowych z gorączką powyżej 38 st. C,
  • mają tendencję do występowania krwotoków,
  • borykają się z ostrymi lub podostrymi stanami zapalnymi organizmu,
  • są świeżo po zakończeniu leczenia złamań, skręceń lub zwichnięć,
  • posiadają zmiany dermatologiczne w miejscach masażu,
  • cierpią z powodu wad serca, nadciśnienia, tętniaków lub chorób krwi (hemofilia),
  • są w ciąży patologicznej,
  • borykają się z nowotworami, epilepsją lub chorobami zakaźnymi.

Masaż twarzy to doskonały sposób na odskocznię od codzienności. Ponadto pozwala na zachowanie idealnego wyglądu buzi bez względu na sytuację.