Pielęgnacja skóry podczas PMS – czego potrzebujesz?

Nasz organizm, więc i skóra, jest podatna na zmiany hormonalne, które zachodzą w ciągu miesiąca. Jedna z najbardziej zauważalnych zmian dzieje się podczas drugiej fazy cyklu. Dowiedź się, jak prawidłowo pielęgnować skórę podczas tych dni i czego możesz potrzebować.

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego – co to?

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego (inaczej PMS) to objawy psychiczne i fizyczne pojawiające się w drugiej fazie cyklu miesiączkowego. W tym okresie zaczyna wzrastać poziom produkcji progesteronu. PMS dotyka wiele miesiączkujących osób niezależnie od wieku.
Do najczęściej wymienianych objawów należą:

  • drażliwość,
  • zniechęcenie,
  • nerwowość,
  • ból sutków,
  • bóle brzucha, miednicy,
  • obolałe nogi,
  • nadprodukcja sebum,
  • wykwity skórne (bolące zaognienia i gulki).

Skóra podczas PMS

Zmiany hormonalne zachodzące w ciele powodują zatrzymanie wody w organizmie czy nadprodukcję sebum mogącego doprowadzić do zatkania porów i powstania bolesnych wykwitów skórnych.
Podczas takiej zmiany hormonalnej najlepiej trzymać się zasady “im prościej, tym lepiej” oraz skupić się na kosmetykach regulujących.

Czego potrzebuje Twoja skóra podczas PMS?

1. Zadbaj o oczyszczanie

Oczyszczanie skóry to podstawowy krok pielęgnacji, jednak wiele osób nie wykonuje go poprawnie, dlatego jest to przyczyną problemów z cerą, które mogą nasilać się podczas II fazy cyklu. Podczas PMS, gdy skóra wydziela więcej sebum, należy zwrócić uwagę na ten etap.

Wybierz olejek do mycia i demakijażu twarzy MORINGA PURE ponieważ dokładnie rozpuści wcześniej nałożone produkty i to, co osadziło się na skórze w ciągu dnia. 3 składnikowy, delikatny skład olejku w zetknięciu z wodą tworzy emulsję, która nie pozostawi po sobie śladu, a Ty nie odczujesz potrzeby używania wacików kosmetycznych.

2. Odśwież skórę

Po każdym kontakcie z wodą, skóra zmienia swoje pH, które niekorzystanie na nią wpływa. Pomóż jej w szybszym powrocie do naturalnej kwasoty, zastosuj swój ulubiony tonik, hydrolat lub esencję.

Do skóry przechodzącej Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego, wybierz hydrolat oczarowy, który ma działanie tonizujące i delikatnie ściągające pory, dzięki czemu poczujesz odświeżenie i zmniejszysz wyświecanie.

3. Nie zapomnij o odżywieniu

Podczas PMS wybierz łagodzące oraz nawilżające formuły, które nie obciąża skóry.

Postaw na kojące serum PERILLA i lekki nawilżający krem MY FUSION. Na punktowe wykwity możesz nałożyć olej KONOPNY lub olej TAMANU, które działają kojąco oraz antybakteryjnie.

Daj skórze wsparcie

Podczas Zespołu Napięcia Przedmiesiączkowego wykonuj automasaż skóry, który działa relaksująco dla spiętych mięśni twarzy oraz prawidłowe ukrwienie oraz niweluje zapuchnięcia.
Nałóż maskę CHERISH ME, która pomoże zachować równowagę skórną, dzięki zawartości fioletowej glinki.
Pomóż skórze podczas wahań hormonalnych przyjmując naturalne suplementy diety od Skin Good Garden
Harmony Body Seeds to idealna mieszanka łagodzącego dolegliwości podczas PMS niepokalanku, wspomagającej witaminy D, kojących oraz łagodzących nasion konopi.
Tak wyselekcjonowane składniki pomogą zmierzyć się z wahaniami hormonalnymi, które są zależne od różnych faz cyklu miesięcznego.
Z kodem GARDEN30 otrzymasz 30% zniżki na zakupy produktów Skin Good Garden.

Obserwuj nasze konta na Instagramie i Facebooku, aby być na bieżąco.

Produkty wspomniane w artykule

Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek do mycia twarzy i demakijażu MORINGA PURE 100ml

119,00
Serum olejowe PERILLA

Serum olejowe PERILLA

Łagodzące serum olejowe do twarzy dla cery wrażliwej PERILLA

10ml / 30ml
49,00
Olej KONOPNY

Olej KONOPNY

Schnący, nierafinowany, tłoczony na zimno olej z nasion konopii, olej KONOPNY 30ml

45,00