Młoda kobieta korzystająca z oleju TAMANU.

Latem pielęgnacja skóry przetłuszczającej się i problematycznej może wydawać się trudna, zwłaszcza, gdy nie wiemy jaki kosmetyk wybrać, a cera płata nam figle.

Tłusta skóra charakteryzuje się zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych, które powodują nadmierne wydzielanie sebum w strefie T czyli w obszarze czoła i nosa. Natomiast, skóra problematyczna podatna jest na tworzenie się niedoskonałości w postaci wykwitów lub zaskórników pojawiających się w różnych miejscach na twarzy.

Oba typy skóry należy traktować delikatnie przykładając największą uwagę do produktów oczyszczających i łagodzących oraz nawilżających, a nie wysuszających i przeciążających.

Oczyszczanie

Pierwszym krokiem w pielęgnacji jest oczyszczanie. Ten etap pomoże nam zmyć makijaż i/lub skutecznie oczyścić twarz z różnego rodzaju zanieczyszczeń np. kurzu i potu, które osadziły się na niej w ciągu dnia.

Najdelikatniejszymi produktami oczyszczającymi są olejki, które idealnie rozpuszczają makijaż (nawet ciężki i wodoodporny), filtry przeciwsłoneczne oraz sebum. Należy jednak zwrócić uwagę, aby wybrany produkt emulgował, czyli w zetknięciu z wodą tworzył delikatną emulsje, która po zmyciu nie pozostawi tłustego filmu.

Naszym numerem jeden jest olejek do mycia twarzy i demakijażu MORINGA PURE, który zapewnia dokładne oczyszczenie i nie przeciąża skóry o specyficznych potrzebach.

Pamiętaj, że olejek najlepiej aplikować dłońmi na suchą skórę i chwile ją pomasować, a następnie zmyć wodą. Podczas mycia nie musisz używać wacików kosmetycznych, które mogą podrażnić płaszcz wodno-lipidowy skóry lub przenieść wykwity na inny obszar twarzy.

Tonizacja

Produkty tonizujące oprócz przyśpieszenia powrotu do prawidłowego poziomu pH, które zmienia się po kontakcie skóry z wodą w czasie oczyszczania, mogą mieć dodatkowe działania pielęgnacyjne w zależności od specyficznych potrzeb.

Osobom posiadającym przetłuszczającą się cerę rekomendujemy esencję ROSE RICE, która reguluje prace skóry oraz przyczynia się do zachowania prawidłowej równowagi mikrobioty. Dodatkowo, ma działanie chłodzące dzięki dodatkowi ekstraktu mięty chińskiej i mleczanowi mentylu. Natomiast, osoby posiadające skórę problematyczną powinny zwrócić uwagę na HYDROLAT OCZAROWY, który posiada właściwości toniku oraz działa przeciwzapalnie i łagodząco na podrażnienia.

Nasze esencje i hydrolaty mają wygodny atomizer, dzięki czemu nie musisz używać wacików kosmetycznych. Po spryskaniu twarzy produktem możesz dodatkowo delikatnie go wklepać.

Nawilżenie i produkty ukierunkowane

Skóry przetłuszczające się i podatne na powstawanie niedoskonałości powinny zwrócić uwagę na produkty pielęgnacyjne, które pomogą normalizować jej pracę i zmniejszać zaczerwienienia w obszarze wykwitów.

Jednym z takich kosmetyków jest SERUM CACAY, które reguluje wydzielanie sebum dzięki olejowi konopnemu i działa antyoksydacyjnie przez dodatek witaminy C. Posiadacze takich typów skórny nie powinni zapominać o nawilżeniu, ponieważ odpowiedni jego poziom przyczynia się do zmniejszenia wyświecania skóry i szybszej regeneracji. Nieobciążającym, lekkim kremem jest MY FUSION, który zapewnia skórze nawilżenie poprzez działanie ekstraktu z róży damasceńskiej, owoców acai czy oleju marula.

Pamiętaj, aby przy uporczywych problemach skórnych skontaktować się z dermatologiem.

Produkty wspomniane w artykule

Esencja ROSE RICE

Esencja ROSE RICE

Tonizująco-regulująca esencja ryżowa dla cery mieszanej ROSE RICE

145,00
Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek do mycia twarzy i demakijażu MORINGA PURE 100ml

119,00
 Krem MY FUSION

Krem MY FUSION

Lekki krem nawilżający do twarzy MY FUSION

99,00