Dla nas produkty Creamy to coś więcej niż skuteczne, naturalne i wegańskie receptury. To pielęgnacja z troską i miłością do samego siebie. Stąd tak mocno stawiamy na regularny automasaż twarzy, zaliczany często do praktyki jogi twarzy.

Masaż twarzy – czy bez względu na to czy jest to tylko automasaż, czy ćwiczenia z zakresu jogi,  jest prawdopodobnie najlepszym i naturalnym sposobem zadbania o skórę twarzy. Gdy nasza cera jest wypielęgnowana może mieć ogromny wpływ na relację z samym sobą oraz z innymi ludźmi. Zregenerowana i wypoczęta skóra poprawia nasze samopoczucie, a tym samym możemy czuć się pewniejsi siebie! Po masażu czujemy się zrelaksowani, odmłodzeni i zwyczajnie szczęśliwsi. Dlatego warto nauczyć się wykonywać masaż twarzy w zaciszu własnego domu. Jak przygotować się do wykonywania automasażu twarzy? Opowiada o tym Zofia Pinchinat-Witucka, eksperta od automasażu twarzy oraz właścicielka marki kosmetyków naturalnych i wegańskich Creamy. Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube – creamy · kosmetyki naturalne , na którym będziemy regularnie wrzucały poradniki związane z automasażem i jogą twarzy.

Regularne wykonywanie automasażu i jogi twarzy wiąże się z wieloma dobroczynnymi efektami. Przede wszystkim:

 • poprawiamy ukrwienie,
 • napinamy mięśnie i pozytywnie wpływamy na podniesienie owalu twarzy,
 • odczuwamy efekty wygładzenia i ujędrnienia skóry,
 • nadajemy skórze promienny wygląd i blask,
 • możemy skutecznie eliminować worki pod oczami i usuwać objawy zmęczenia,
 • działamy przeciwzmarszczkowo.

Creamy oferuje całą gamę naturalnych kosmetyków na bazie olejów, które dzięki swoim wyjątkowym właściwościom oraz konsystencji doskonale nadają się do wykorzystania podczas automasażu i jogi twarzy wykonywanych w domu.

W skład zestawu wchodzi olejek do mycia i demakijażu, który pozwala oczyścić skórę twarzy (etap 1 – oczyszczanie), hydrolat, który pozwala przywrócić naturalne pH (etap 2 – tonizacja) oraz olej roślinny, który harmonijnie współgra ze skórą, pozwalając potencjalnie wniknąć w nią cennym składnikom oraz dając poślizg niezbędny do wykonania automasażu i jogi twarzy (etap 3 – automasaż i odżywienie).

Zestaw stanowi idealny wybór do samodzielnego wykonywania automasażu oraz jogi twarzy w domowym zaciszu. Doskonale sprawdzi się również jako prezent.

Zapakowany jest w lnianą eko saszetkę, którą możesz wykorzystać np. jako kosmetyczkę czy saszetkę na biżuterię.

Nie wiesz, na który zestaw się zdecydować? Wypełnij ankietę potrzeb i dowiedz się, czego potrzebuje Twoja cera.

Jak przygotować się do automasażu i jogi twarzy?

Etap 1: Oczyszczanie

Korzystanie z zestawu rozpocznij od oczyszczenia skóry twarzy olejkiem do mycia i demakijażu według jednego z poniższych sposobów:

 • W zwilżoną skórę twarzy wmasuj kilka kropli olejku do momentu wytworzenia białej emulsji. Spłucz wodą. Osusz twarz; lub
 • Zwilż płatek kosmetyczny lub watę, nałóż 1-2 dozy olejku i delikatnie przetrzyj twarz. W celu zmycia maskary, pozostaw płatek kosmetyczny lub watę na kilka chwil na zamkniętej powiece. Następnie spłucz twarz wodą.

Etap 2: Tonizacja

W następnym kroku użyj hydrolatu, aby stonizować, czyli przywrócić naturalne pH skóry. Możesz to zrobić na jeden z poniższych sposobów:

 • Mgiełka – korzystając z atomizera spryskaj twarz ożywczą i pobudzającą mgiełką hydrolatową; lub
 • Kompres – nasącz hydrolatem bawełnianą chusteczkę lub płachtę do maseczki, nałóż ją na twarz, pozostaw na 10 minut lub do całkowitego wyschnięcia; lub
 • Wacik – przemyj twarz nasączonym wacikiem, usuwając resztki zanieczyszczeń i przywracając właściwe pH skórze.

Etap 3: Odżywianie i masaż

Po zwilżeniu twarzy hydrolatem nałóż 5-6 kropel oleju. Wykonuj okrężne ruchy, rozpoczynając od dekoltu i szyi, a kończąc na czole. Wszystkie ruchy dłoni kieruj od dołu do góry.

Bezpieczeństwo stosowania:

Przeciwwskazania do masażu to: stany chorobowe z temperaturą 38°C, krwotoki i tendencje do występowania krwotoków, ostre i podostre stany zapalenia organizmu, wczesny okres po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, zmiany dermatologiczne w miejscu masażu, wady serca, nadciśnienie (rozkurczowe powyżej 110), tętniaki, choroby krwi (hemofilia), choroby zakaźne, ciąża patologiczna, nowotwory złośliwe i niezłośliwe, epilepsja, ostre stany zapalne nerwów obwodowych.

Produkty wspomniane w artykule

Zestaw kosmetyków Naturalnie Proste Box

Zestaw kosmetyków Naturalnie Proste Box

Zestaw kosmetyków Naturalnie Proste x Creamy

279,00
Zestaw do masażu twarzy CHILL WITH ME

Zestaw do masażu twarzy CHILL WITH ME

Zestaw do masażu twarzy CHILL WITH ME

159,99
Zestaw do masażu twarzy TAKE IT EASY

Zestaw do masażu twarzy TAKE IT EASY

Zestaw do masażu twarzy TAKE IT EASY

118,00