Dla nas produkty Creamy to coś więcej niż skuteczne, naturalne i wegańskie receptury. To pielęgnacja z troską i miłością do samego siebie. Stąd tak mocno stawiamy na regularny automasaż twarzy, zaliczany często do praktyki jogi twarzy.
Masaż twarzy – czy bez względu na to czy jest to tylko automasaż, czy ćwiczenia z zakresu jogi, jest prawdopodobnie najlepszym i naturalnym sposobem zadbania o skórę twarzy. Gdy nasza cera jest wypielęgnowana może mieć ogromny wpływ na relację z samym sobą oraz z innymi ludźmi. Zregenerowana i wypoczęta skóra poprawia nasze samopoczucie, a tym samym możemy czuć się pewniejsi siebie! Po masażu czujemy się zrelaksowani, odmłodzeni i zwyczajnie szczęśliwsi. Dlatego warto nauczyć się wykonywać masaż twarzy w zaciszu własnego domu. Jak przygotować się do wykonywania automasażu twarzy? Opowiada o tym Zofia Pinchinat-Witucka, eksperta od automasażu twarzy oraz właścicielka marki kosmetyków naturalnych i wegańskich Creamy. Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube – creamy · kosmetyki naturalne , na którym będziemy regularnie wrzucały poradniki związane z automasażem i jogą twarzy.
Regularne wykonywanie automasażu i jogi twarzy wiąże się z wieloma dobroczynnymi efektami. Przede wszystkim:
- poprawiamy ukrwienie,
- napinamy mięśnie i pozytywnie wpływamy na podniesienie owalu twarzy,
- odczuwamy efekty wygładzenia i ujędrnienia skóry,
- nadajemy skórze promienny wygląd i blask,
- możemy skutecznie eliminować worki pod oczami i usuwać objawy zmęczenia,
- działamy przeciwzmarszczkowo.
Creamy oferuje całą gamę naturalnych kosmetyków na bazie olejów, które dzięki swoim wyjątkowym właściwościom oraz konsystencji doskonale nadają się do wykorzystania podczas automasażu i jogi twarzy wykonywanych w domu.
W skład zestawu wchodzi olejek do mycia i demakijażu, który pozwala oczyścić skórę twarzy (etap 1 – oczyszczanie), hydrolat, który pozwala przywrócić naturalne pH (etap 2 – tonizacja) oraz olej roślinny, który harmonijnie współgra ze skórą, pozwalając potencjalnie wniknąć w nią cennym składnikom oraz dając poślizg niezbędny do wykonania automasażu i jogi twarzy (etap 3 – automasaż i odżywienie).
Zestaw stanowi idealny wybór do samodzielnego wykonywania automasażu oraz jogi twarzy w domowym zaciszu. Doskonale sprawdzi się również jako prezent.
Zapakowany jest w lnianą eko saszetkę, którą możesz wykorzystać np. jako kosmetyczkę czy saszetkę na biżuterię.
Nie wiesz, na który zestaw się zdecydować? Wypełnij ankietę potrzeb i dowiedz się, czego potrzebuje Twoja cera.
Jak przygotować się do automasażu i jogi twarzy?
Etap 1: Oczyszczanie
Korzystanie z zestawu rozpocznij od oczyszczenia skóry twarzy olejkiem do mycia i demakijażu według jednego z poniższych sposobów:
- W zwilżoną skórę twarzy wmasuj kilka kropli olejku do momentu wytworzenia białej emulsji. Spłucz wodą. Osusz twarz; lub
- Zwilż płatek kosmetyczny lub watę, nałóż 1-2 dozy olejku i delikatnie przetrzyj twarz. W celu zmycia maskary, pozostaw płatek kosmetyczny lub watę na kilka chwil na zamkniętej powiece. Następnie spłucz twarz wodą.
Etap 2: Tonizacja
W następnym kroku użyj hydrolatu, aby stonizować, czyli przywrócić naturalne pH skóry. Możesz to zrobić na jeden z poniższych sposobów:
- Mgiełka – korzystając z atomizera spryskaj twarz ożywczą i pobudzającą mgiełką hydrolatową; lub
- Kompres – nasącz hydrolatem bawełnianą chusteczkę lub płachtę do maseczki, nałóż ją na twarz, pozostaw na 10 minut lub do całkowitego wyschnięcia; lub
- Wacik – przemyj twarz nasączonym wacikiem, usuwając resztki zanieczyszczeń i przywracając właściwe pH skórze.
Etap 3: Odżywianie i masaż
Po zwilżeniu twarzy hydrolatem nałóż 5-6 kropel oleju. Wykonuj okrężne ruchy, rozpoczynając od dekoltu i szyi, a kończąc na czole. Wszystkie ruchy dłoni kieruj od dołu do góry.
Bezpieczeństwo stosowania:
Przeciwwskazania do masażu to: stany chorobowe z temperaturą 38°C, krwotoki i tendencje do występowania krwotoków, ostre i podostre stany zapalenia organizmu, wczesny okres po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, zmiany dermatologiczne w miejscu masażu, wady serca, nadciśnienie (rozkurczowe powyżej 110), tętniaki, choroby krwi (hemofilia), choroby zakaźne, ciąża patologiczna, nowotwory złośliwe i niezłośliwe, epilepsja, ostre stany zapalne nerwów obwodowych.