Warszawskie laboratorium to serce Creamy, w którym powstają nasze wyjątkowe kosmetyki. Tworzy je zespół biotechnolożek, który od początku istnienia firmy opracowuje autorskie receptury produktów do naturalnej pielęgnacji skóry.

Inspiracje

W Creamy proces tworzenia nowych produktów rozpoczynamy od poznania Waszych potrzeb i oczekiwań pielęgnacyjnych, a także dotychczasowych doświadczeń ze stosowaniem kosmetyków naturalnych. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich surowców o najbardziej skutecznym działaniu .

Surowce

Dobre i naturalne kosmetyki to przede wszystkim wysokiej jakości surowce. Starannie dobieramy dostawców i budujemy z nimi trwałe, oparte na zaufaniu relacje. Ważne jest, by dostarczany przez nich surowiec był wegański oraz procesowany w możliwie najbardziej naturalny sposób. Weryfikacja standardów następuje na bardzo wczesnym etapie współpracy. W Creamy stosujemy również restrykcyjną kontrolę jakości przy przyjmowaniu surowców do laboratorium.
W recepturach wykorzystujemy rzadkie i egzotyczne oleje, w tym sprowadzany z Haiti olej moringa, będący bazą wielu kosmetyków.

Laboratorium w Warszawie

Kosmetyki Creamy produkowane są Polsce. Powstają na miejscu, w CreamyLab. Od przyjęcia surowców, aż po ich zmieszanie, w całości przygotowywane są ręcznie. Kosmetyki produkowane są często i w niedużych partiach, dzięki czemu możesz mieć pewność, że kosmetyki dostępne w sklepie Creamy są zawsze świeże.

Naturalność i skuteczność

Creamy to kosmetyki naturalne, wzmocnione siłą i skutecznością substancji aktywnych tworzonych w laboratorium. Dbamy o to, by w kosmetykach było niemal 100% składników pochodzenia naturalnego.

Precyzyjny minimalizm

Zasadą receptur Creamy jest precyzyjny minimalizm. Stosujemy minimalną ilość składników, w skutecznych, aktywnych stężeniach, dla osiągnięcia maksymalnego efektu. Wiele z naszych kosmetyków ma 100% składników aktywnych. Unikamy zbędnych wypełniaczy.

Kompleksowa naturalna pielęgnacja

Opracowane w CreamyLab kosmetyki umożliwiają kompleksową pielęgnację skóry twarzy – jej oczyszczenie, tonizację i odżywienie. Większość kosmetyków Creamy jest też wielozadaniowa np. olejek do twarzy nie tylko oczyszcza, ale i odżywia, zaś esencja hydrolatowa tonizuje i nawilża.

Receptury Creamy

W autorskich recepturach wykorzystujemy szereg rozwiązań, wzmacniających korzystne działanie kosmetyków na skórę.
– W kosmetykach wykorzystujemy wyłącznie oleje nierafinowane i pozyskiwane naturalnie. Nasze oleje, w przeciwieństwie do tych poddawanych rafinacji, zachowują większość tzw. frakcji niezmydlalnej, dzięki której ich działanie jest szczególnie wartościowe dla skóry. Składniki obecne w nierafinowanych olejach są zaangażowane w działanie przeciwdrobnoustrojowe, przeciwutleniające i przeciwzapalne.
– Zamiast wody w kosmetykach stosujemy multifunkcjonalne hydrolaty, które dodatkowo przywracają skórze naturalny poziom pH.
– Kosmetyki Creamy nie zawierają lub zawierają minimalną, często śladową ilość olejków eterycznych i substancji zapachowych. W ten sposób redukujemy ryzyko podrażnień i uczuleń. Kosmetyki mają zapach naturalnych składników w nich zawartych. Olejki eteryczne wykorzystujemy ze względu na ich właściwości przeciwmikrobiologiczne.
– Kosmetyki Creamy zawierają zbilansowane kompozycje olejowe – oleje zostały połączone ze sobą w najbardziej optymalny dla skóry sposób. Proporcje kwasów tłuszczowych zostały precyzyjnie dopasowane do potrzeb każdej cery.
– W serum olejowych Creamy stosujemy wyjątkowe na rynku, wysokie stężenia witaminy C (bo aż 10%).