Creamy to polsko-haitańska marka kosmetyków, której misją jest szerzenie kultury dbania o oczyszczoną, zrównoważoną i odżywioną skórę twarzy. Nierafinowane oleje, sprowadzane między innymi z Haiti, są podstawą opracowanej przez nas ścieżki pielęgnacji. Łączymy naturalne składniki z potwierdzoną naukowo wiedzą, odpowiadając na potrzeby nowoczesnej kobiety, pragnącej zrównoważonej i holistycznej pielęgnacji.

 

Osobista historia

Creamy jest zbudowane na osobistej historii założycielki marki. Zofia Pinchinat-Witucka ma polskie i haitańskie korzenie. Dalekie karaibskie wyspy, ich barwna kultura oraz bogactwo przyrody ukształtowały nie tylko estetykę Creamy, ale też składy kosmetyków. To właśnie z Haiti sprowadzany jest najważniejszy surowiec Creamy – olej z drzewa moringa. Jednocześnie wszystkie kosmetyki Creamy są produkowane lokalnie, w samym sercu Polski.

Jakość budująca zaufanie

Stosujemy surowce najwyższej jakości i poddajemy je restrykcyjnej kontroli. Naszą zasadą jest precyzyjny minimalizm, zbilansowane kompozycje składników, bez zbędnych wypełniaczy.

Troska o twoją skórę

Creamy stosuje w recepturach prawie 100% naturalnych składników, nie rezygnując zarazem z jak największej skuteczności swoich kosmetyków.

Troska o środowisko

Creamy dba o środowisko. Wszystkie opakowania kosmetyków Creamy są szklane i możliwe jest ich ponowne wykorzystanie.

Troska o zwierzęta

Kosmetyki Creamy są wegańskie. Żaden ze składników nie był też testowany na zwierzętach .

Odpowiedzialność społeczna

Creamy to kosmetyki tworzone przez kobiety i z myślą o kobietach (ale nie tylko :)) Nasz zespół tworzą biotechnolożki, które komponują kosmetyki między innymi ze sprowadzanego z Haiti oleju moringa. Creamy wspiera w ten sposób haitańskie kobiety, dla których uprawa moringi jest często podstawowym źródłem utrzymania. Założycielka marki Creamy prowadzi również Fundację Polska-Haiti, która od czasu trzęsienia ziemi w 2010 r. pomaga lokalnej społeczności na Haiti i prowadzi projekt budowy szkoły w mieście Jacmel.