#CreamyLessWaste

Ograniczenie śmieci na planecie jest dla nas ogromnie ważne!

Dlaczego? Bo chcemy żyć w czystym naturalnym środowisku, wolnym od marnotrawstwa i bylejakości. Czujemy się odpowiedzialne za kondycję naszej planety za 50 i za 100 lat.

Jak to robimy? Mamy na to swoje sposoby. Zasada „less waste” jest głęboko zakorzeniona w naszej filozofii. Od samego początku istnienia marki Creamy jest częścią naszego DNA. Staramy się, aby nasze działania na rzecz środowiska były regularnym elementem codzienności. Dążymy do tego by stały się odruchem nie wymagającym zastanowienia.

Ta nasza postawa jest wielowymiarowa. Wszystko zaczyna się już w laboratorium, w którym opracowujemy nasze receptury, poprzez ekologiczne opakowania, aż do codziennych rutynowych czynności.

Praca laboratorium

Proste receptury oparte na możliwie najlepszych składnikach z bezpiecznych źródeł zastosowane w skutecznych stężeniach sprawiają, że kosmetyki Creamy spełniają swoje obietnice. Ogranicza to potrzebę gromadzenia produktów, które często zalegają na półkach niepostrzeżenie tracąc termin ważności. Dopracowana ścieżka pielęgnacyjna pozwala w trzech krokach z pomocą ograniczonej ilości produktów zaspokoić potrzeby naszej skóry w sposób holistyczny i efektywny. Krótkie serie sprawiają, że nasze kosmetyki są zawsze świeże, dorabiane tylko wtedy, gdy jest takie zapotrzebowanie. Dzięki temu nie marnujemy surowców, ani czasu pracy naszego laboratorium.

Bardzo dużą uwagę poświęcamy również procesowi selekcji dostawców. Szukamy takich, którzy mają udokumentowane działania proekologiczne. Między innymi staramy się wykorzystywać surowce, tzw. ko-produkty powstające w procesie obróbki w przemyśle spożywczym. Przykładem może być amylopektyna z ryżu (zawarta w takich produktach Creamy jak Nawilżająco-tonizująca esencja ryżowa dla cery suchej HYDRO RICE), produkowana przez firmę, która w ramach polityki zrównoważonego rozwoju wykorzystuje odpady z procesu oczyszczania nasion ryżu, dzięki czemu nie dochodzi do zakłócenia jego wykorzystania w żywności i zachowane są zasady gospodarki okrężnej.

Sposób pakowania

Kosmetyki Creamy nie mają indywidualnych opakowań. Konfekcjonowane są w szklanych butelkach i słoikach, które wysyłamy do Was w bezpiecznym pudełku-szkatułce Creamy. Szkatułka jest w całości wykonana z recyklowanego kartonu, który jest biodegradowalny Nadruk widniejący na powierzchni pudełka-szkatułki został wykonany farbą eco-friendly powstałą na bazie wody.

Do ochrony kosmetyków nie używamy folii bąbelkowej, ani podobnych plastikowych wypełniaczy.  Każdy produkt jest indywidualnie zapakowany w kartonowy rulonik, który pochodzi z recyklingu. Jego karbowany kształt dodatkowo amortyzuje produkty w transporcie. Tak powstałe opakowanie jest przewiązywane jutowym sznurkiem, który jest w 100% biodegradowalny.

Jako dodatkowe zabezpieczenie produktów stosowany jest ekologiczny wypełniacz papierowy w postaci wiórków, które można wykorzystać jako element dekoracyjny np. pudełka prezentowego, oraz papier pergaminowy, uniemożliwiający przesuwanie się produktów w czasie, gdy są w drodze do Was. Aby pudełko nie otworzyło się w transporcie, nie stosujemy foliopaków. Nawet tych potocznie określanych jako „ekologiczne”. Wszystko zaklejamy papierową taśmą. Nawet naklejka z Waszym adresem na przygotowanej do wysyłki paczce jest papierowa. Nie stosujemy plastikowych kieszonek. Szkatułka jest zwrotna. Zachęcamy Was abyście wykorzystały ją w celu odesłania do nas opakowań po zużytych kosmetykach Creamy.

Szklane opakowania zwrotne

Wszystkie produkty kosmetyczne Creamy dostępne są w szklanych, eleganckich i zwrotnych opakowaniach. Creamy od początku istnienia marki zdecydowało się na szklane, a nie plastikowe butelki i słoiki.  Mogą być wykorzystywane wielokrotnie. W czasach kiedy plastik był wszechobecny i przez inne firmy traktowany jako pierwszy wybór, my zdecydowałyśmy się iść pod prąd. A wszystko to z myślą o środowisku.

Chcemy mieć jednak jeszcze większy wpływ na dobrostan Ziemi. W jaki sposób? Poprzez konkretne i wymierne efekty. Dlatego zdecydowałyśmy, że zaczniemy współpracę z organizacją, która może pochwalić się aktywnymi działaniami na rzecz natury. Od 1 czerwca 2021 r., od każdego zwróconego opakowania po kosmetykach Creamy przekażemy 1zł Fundacji MARE, której misją jest ochrona ekosystemów morskich, ze szczególnym naciskiem na ochronę ekosystemu naszego rodzimego Morza Bałtyckiego. Fundacja została wybrana w głosowaniu, które odbyło się na InstaStories Creamy 22 i 23 kwietnia 2021r.

Przyłącz się do naszych działań. Prześlij nam zużyte pojemniki po kosmetykach Creamy!

Za każde zwrócone opakowanie:
do 31.05 br.* otrzymasz 5zł rabatu na kolejne zakupy;
od 1.06 br.* przekażemy 1zł na wybraną w ankiecie fundację.

Jak zwrócić szklane opakowania Creamy?

Wystarczy, że odeślesz lub przekażesz osobiście puste opakowania do naszego Atelier. W przypadku wysyłki, najlepiej skorzystaj z paczki, w której otrzymałaś produkty Creamy.

1.Wysyłka

 • Każdą buteleczkę czy słoik obwiń np. papierem (może być stara gazeta :), aby zminimalizować możliwość stłuczenia się (nasze buteleczki nie lubią się tłuc, ale wolimy dmuchać na zimne ;)).

*Przed wysyłką upewnij się czy opakowania nie są stłuczone albo uszczerbione. Takie opakowania nie będą mogły wrócić do obiegu, więc aby ograniczyć ślad węglowy związany z ich transportem, lepiej od razu skieruj je do selektywnej zbiórki odpadów.

 • Do paczki (najlepiej tej otrzymanej od Creamy) dołącz list z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, telefon, e-mail), abyśmy mogły przesłać Ci kod rabatowy.
 • Nadaj paczkę pod adres:
  Creamy, ul. Chmielna 6, 00-020 Warszawa, dopisek: Less Waste
 • Nie przyjmujemy paczek za pobraniem, ani wysyłanych za pomocą paczkomatów.
 • Mailowo otrzymasz od nas kod rabatowy na zakupy w Creamy, który możesz zrealizować przy kolejnym zamówieniu

2. Osobisty zwrot w Atelier

 1. Zapraszamy do naszego Atelier: ul. Chmielna 6, 00-020 Warszawa. Aktualne godziny pracy atelier dostępne są pod tym linkiem – klik.
 2. Otrzymasz kod rabatowy, który możesz zrealizować od razu bądź w późniejszym czasie.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną każda paczka przed otwarciem będzie przebywać na kilkudniowej kwarantannie. W związku z tym kod rabatowy będzie przekazywany do 7 dni od otrzymania przez nas opakowań Creamy.

A co się dzieje dalej z opakowaniami Creamy?

Jako zakład produkcyjny jesteśmy zobowiązane prowadzić działalność zgodnie z normą ISO 22 716, która opisuje dobre praktyki związane z produkcją kosmetyków. Oznacza to, że mamy wdrożone procedury Dobrej Praktyki Produkcyjnej. Jedna z nich dotyczy recyklingu opakowań. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każde zwrócone opakowanie szklane jest poddawane kontroli jakości. W przypadku pozytywnego wyniku przechodzi proces dezynfekcji oraz sterylizacji, aby zapewnić czystość mikrobiologiczną. W przypadku gdy wynik kontroli jest negatywny (np. zidentyfikowane zostaną obdrapania, uszczerbienia), opakowanie poddawane jest procesowi selektywnej zbiórki odpadów. Bez względu więc na stan opakowania, decydując się na jego zwrot do Creamy przyczyniasz się do tego, że wykorzystane szkło wróci do obiegu i zostanie ponownie wykorzystane.

Jeśli nie zdecydujesz się na zwrot opakowania, również możesz wesprzeć stan środowiska poprzez poprawną utylizację:

 • szklane opakowanie (butelkę lub słoik) oraz jego części (np. szklana pipeta) wrzuć do pojemnika „Szkło”
 • zakrętki (np. plastikowe wieczko, atomizer, gumowy korek) wrzuć do pojemnika „Tworzywa sztuczne”
 • papierowe oznakowanie (np. etykieta, naklejka ze spodu opakowania) wrzuć do pojemnika „Papier”.

Wymiar codziennej pracy

Staramy się, aby nasze codzienne obowiązki również wykonywać w duchu zasady „less waste”. Oto przykłady naszych dobrych praktyk:

 • do drukowania używamy papier z recyklingu
 • zadania i cele zapisujemy na urządzeniach mobilnych, a gdy potrzebujemy notatek w formie papierowej używamy do tego zadrukowanych kartek
 • segregujemy śmieci
 • pijemy wodę filtrowaną
 • ograniczamy zużycie plastiku, np. nie stosujemy jednorazowych sztućców, talerzy, zaś plastikowych materiałów biurowych używamy tylko, gdy jest to koniecznie
 • używamy zmywarki energooszczędnej
 • staramy się wybierać dostawców, dla których dbałość o środowisko jest ważne.

Mamy nadzieję, że i Tobie jest bliska idea „less waste”. Pamiętaj, że razem możemy więcej. Dlatego też czekamy na zwroty opakowań najchętniej w naszym zwrotnym pudełku – szkatułce.

Razem możemy pomóc naszej Matce-Naturze! Zróbmy to!