Masaż twarzy, jest prawdopodobnie najlepszym naturalnym sposobem zadbania o podstawową oznakę atrakcyjności jaką jest twarz. Gdy jest wypielęgnowana może mieć ogromny wpływ na jakość relacji z innymi ludźmi, ale też ze samym sobą. Zregenerowana twarz poprawia nasze samopoczucie. A dodatkowo zbadano, że z punktu widzenia atrakcyjności podstawowe znaczenia ma jędrność, młodzieńczość i zdrowie cery.

Atrakcyjność

Atrakcyjność to siła z jaką przyciągamy innych ludzi. Wywołuje instynktowne reakcje, często nieuświadomione, a ich intensywność zależy od wielu czynników. Atrakcyjność ma poważne konsekwencje nie tylko w kontekście reprodukcyjnym. Ma decydujące znaczenie w obszarze relacji społecznych. Ludzie postrzegani jako atrakcyjni są cenieni towarzyszko, często dostają lepszą pracę, szybciej awansują, osiągają lepsze zarobki a nawet otrzymują niższe mandaty. Badania potwierdziły, że ludzie uważający się za atrakcyjnych czują się zdrowsi, mają więcej inicjatywy i często mówią o sobie, że są szczęśliwi.  Okazuje się, że uczucia wywołane atrakcyjnością drugiej osoby, w szczególności jej twarzą, uaktywniają fale mózgowe odpowiedzialne za ośrodek przyjemności. Potwierdzono, że wysoka ocena urody zależy od symetrii twarzy, wydatności ust oraz młodzieńczości i zdrowia skóry. 

Młody wygląd 

Bezwzględna dyktatura młodości zelżała w ostatnich czasach, ale nadal młody wygląd pozostaje kryterium atrakcyjności. Co ciekawe wiek tu nie gra już roli. To młody wygląd jest podstawową miarą, a nie prawdziwe lata. Udowodniono, że obok zadbanej sylwetki to właśnie stan skóry sprawia, że jesteśmy oceniani jako młodzi.  Jest to dobra wiadomość dla nas wszystkich, bo na starzenie nie mamy wpływu, ale na młody wygląd – tak! 

Masaż odmładzający olejami

Jak wpłynąć na zachowanie młodego wyglądu? I to w sposób naturalny? Prostą receptą jest stosowanie odmładzającego masażu twarzy. Zabieg ten można wykonać codziennie bez potrzeby wychodzenia z domu. Efekty masażu, pod warunkiem regularnego stosowania, nie każą zbyt długo na siebie czekać Wystarczy za pomocą własnych rąk pobudzać mięśnie twarz do pracy, aby zapewni im odżywienie i jędrność.  Przy okazji wpłyniemy na poprawę kondycji skóry, jej promienność i elastyczność. 

Masaż odmładzający ma za zadanie utrzymanie owalu twarzy, uelastycznienie skóry, spłycenie zmarszczek oraz nawilżenie naskórka. W tym celu najlepiej zastosować oleje. Choć z pozoru wydają się bardzo prostym produktem, to w rzeczywistości są surowcem zawierającym niezwykle aktywne składniki. Oleje są biozgodne z naszą cerą, co oznacza, że są niezwykle dobrze tolerowane i wchodzą w naturalną reakcją z naszym naskórkiem. Inną ważną zaletą olejów jest to, że nadają skórze poślizg, który pozwoli wykonać płynnie masaż bez niepotrzebnego naciągania skóry. Masaż odmładzający będzie miał na celu spłycenie zmarszczek. Przez większość kobiet zmarszczki mimiczne i grawitacyjne są wskazywane jako najbardziej niepożądane. W pierwszym przypadku masaż powinien mieć działanie rozluźniające, co powoli osłabić skurcz mięśni wywołany mimiką. W przypadku zmarszczek grawitacyjnych masaż ma na celu pobudzenie mięśni do pracy, pogrubienie ich i ujędrnienie. Dzięki poprawie przepływu limfy masaż zmniejsza obrzęk twarzy, pobudza układ krążenia sprzyjając właściwemu dotlenieniu i odżywienie komórek skórnych, a zastosowanie olejów pozwala na odbudowę bariery hydrolipidowej skóry odpowiedzialnej za utrzymywanie właściwego nawilżenia. 

Oleje w masażu odmładzającym

Aby masaż twarzy olejem przyniósł pożądany efekt niezmiernie ważny jest dobór właściwego surowca. Pielęgnację olejami należy rozpocząć od zdefiniowania typu cery i jej kondycji. Na przykład przy stanach zapalnych skóry należy wstrzymać się od zabiegu. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem. Po właściwej diagnozie przychodzi moment na poprawny dobór produktu. 

W składzie olejów znajdziemy wiele rodzajów kwasów nasyconych oraz nienasyconych. W zależności od zawartości procentowej poszczególnych kwasów, oleje będą wykazywać różne działanie. Na uwagę zasługują kwasy tłuszczowe należące do grupy omega- 3 (kwas alfa- linolenowy) i omega- 6 (kwas linolenowy i gamma- linolenowy). Im większy jest ich udział procentowy w masie kwasów, z tym większą łatwością się wchłaniają i szybciej wysychają na skórze.  W przypadku masażu olejem cery tłustej warto skorzystać na przykład z oleju konopnego. Jest lekki, szybko wysycha na skórze i nie pozostawia tłustego filmu.  Do masażu cery normalnej i mieszanej warto wykorzystać olej z opuncji figowej zwany naturalnym botoxem lub tańszego oleju migdałowego, który silnie nawilża. Dla cery przesuszonej i dojrzałej z oznakami starzenia warto wypróbować masaż odmładzający olejem moringa z drzewa długowieczności. Produkt ten jest znany ze swoich właściwości wygładzających, przeciwstarzeniowych, odżywczych i nawilżających. Szybko się wchłania, a jednocześnie pozostawia lekki film ochronny na skórze, który ją odżywia i jednocześnie zapobiega parowaniu wody z naskórka. 

Polecane zestawy Creamy do automasażu:

MORINGA OIL SPAzestaw do automasażu dla cery suchej

ALMOND OIL SPAzestaw do automasażu dla cery wrażliwej

HEMP OIL SPAzestaw do automasażu dla cery mieszanej

Ważna zasada 

Masaż odmładzający olejami wykonujemy na oczyszczonej i nawilżonej buzi. W przeciwnym razie zabieg może spowodować wysuszenie skóry. Wystarczy skropić twarz hydrolatem, albo nawet wodą i dopiero na tak przygotowany grunt należy nałożyć oleje. 

Jeżeli młody wygląd jest jednym z podstawowych warunków atrakcyjności masaż odmładzający może być niezastąpionym narzędziem umożliwiającym uzyskanie tego kryterium nawet w warunkach domowych. Prozdrowotny efekt masażu nie tylko pozwoli utrzymać promienna, zdrową i młodą skórę. Wpływa też na komfort psychiczny przez co usposabia pozytywnie i sprawia, że wyglądamy na zrelaksowanych, czyli młodszych. Dobry nastrój i samozadowolenie przyczyniają się do budowania harmonijnych relacji z naszym otoczeniem i tym samym wpływają na naszą wysoką akceptację społeczną. Ponieważ piękna skóra może mieć fundamentalne znaczenie dla utrzymania atrakcyjności, a masaż twarzy może temu sprzyjać, warto poddać się takiemu zabiegowi dwa lub trzy razy w tygodniu, a nasze życie z pewnością nabierze nowych rumieńców.  

Zofia Pinchinat-Witucka

Produkty wspomniane w artykule

Olej z pestek OPUNCJI FIGOWEJ

Olej z pestek OPUNCJI FIGOWEJ

Półschnący/schnący, nierafinowany, tłoczony na zimno olej z pestek OPUNCJI FIGOWEJ 10ml

75,00
Olej MORINGA

Olej MORINGA

Wzmacniający, nieschnący, nierafinowany, tłoczony na zimno olej z nasion drzewa moringa, olej...

99,00
Olej KONOPNY

Olej KONOPNY

Schnący, nierafinowany, tłoczony na zimno olej z nasion konopii, olej KONOPNY 30ml

45,00