Czy stan psychiczny wpływa na naszą skórę?

Czy stan psychiczny wpływa na naszą skórę i jakie zmiany można zaobserwować na cerze? Gdy zakochamy się lub mamy znakomity okres w życiu, często słyszymy, że nasza cera promienieje. A gdy pojawia się gorszy okres wywołany, chociażby przez przewlekłe zmęczenie lub stres, nasza cera staje się matowa, szara lub pojawiają się na niej wykwity skórne.
Jednak warto pamiętać, że również kondycja naszej cery ma wpływa na naszą psychikę. Osoby cierpiące na trądzik mówią, że przy zaostrzeniu lub nawrocie choroby czują się gorzej.
Idąc tym tokiem myślenia, możemy potwierdzić, że stan psychiczny wpływa na kondycję nasze skóry.

Co robić, aby zachować stan psychiczny oraz skórę w równowadze? Poniżej przytaczamy 4 najlepsze metody!

1) Czas!

Daj sobie tyle czasu, ile tylko potrzebujesz, ponieważ powrót do wcześniejszego wyglądu skóry oraz stanu psychicznego wymaga kilku dłuższych chwil.

2) Odpoczynek!

Odpoczynek to najlepsza metoda zachowania równowagi psychicznej. Zarezerwuj czas tylko dla siebie i zrób to co lubisz. Przeczytaj rozdział książki, wybierz się do kina lub ulubionej restauracji, nałóż wyciszającą maseczkę albo wykonaj masaż twarzy. Relaksujące ruchy zrelaksują Cię oraz rozluźnią spięte mięśnie w masowanym obszarze. 
Jeśli dopiero zaczynasz swoja przygodę z masażem twarzy przygotowałyśmy dla Ciebie specjalny zestaw, w którym Zofia nauczy Cię odpowiednich i poprawnych technik automasażu.

3) Dobierz odpowiednie kosmetyki!

Znajdź swoje ulubione kosmetyki, które będą idealnie dopasowane do potrzeb Twojej skóry. Wybierz tylko te prawdziwe cudeńka, aby nakładanie ich dwa razy dziennie stało się przyjemny rytuał.
Pamiętaj, abyś używał/a kosmetyków na co dzień, a nie tylko, gdy stan cery zacznie się pogarszać.
Nie wiesz, które kosmetyki dobrać dla siebie? Skorzystaj z ankiety potrzeb i dostań 20% zniżki na swoje pierwsze zakupy w Creamy.

4) Zadbaj o siebie na co dzień!

Ważne jest, abyś czas dla siebie wpisał/a na stałe do swojego kalendarza. Wiemy, że bywa to trudne, ale małe przyjemności możemy znajdować codziennie. Zespół Creamy znajduje wytchnienie w wieczornej pielęgnacji, jodze czy podczas oglądania ulubionego serialu.

 

Obserwuj nasze konta na Instagramie i Facebooku, aby być na bieżąco.

Produkty wspomniane w artykule

Zestaw pielęgnacyjny CALL ME BALANCE

Zestaw pielęgnacyjny CALL ME BALANCE

Zestaw do pielęgnacji skóry problematycznej CALL ME BALANCE

217,00
Zestaw do masażu twarzy TAKE IT EASY

Zestaw do masażu twarzy TAKE IT EASY

Zestaw do masażu twarzy TAKE IT EASY

118,00
Zestaw pielęgnacyjny TREAT ME WELL

Zestaw pielęgnacyjny TREAT ME WELL

Zestaw do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej TREAT ME WELL

209,99