pielęgnacja twarzy krok po kroku

Pielęgnacja twarzy to podstawa pięknego, promiennego i młodego wyglądu. Choć wiele z nas w teorii wie, jak używać konkretnych kosmetyków i kiedy je nakładać, okazuje się, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak poprawnie pielęgnować swoją twarz. Poznaj nasze uniwersalne wskazówki dotyczące pielęgnacji twarzy krok po kroku. Bez względu na to, z jakimi kłopotami skórnymi się borykasz, podany schemat sprawdzi się również u Ciebie.

Krok 1: Oczyszczanie

Oczyszczanie skóry jest najważniejsze! Przez cały dzień i noc na Twojej skórze osadza się wiele zanieczyszczeń, jak kurz, pył, drobinki tkanin, smog itp. Oprócz tego skóra produkuje sebum, tworzące warstwę ochronną, jednak jego nadmiar również może przyczyniać się do pogorszenia jej kondycji. Ponadto w ciągu dnia często nakładamy na twarz makijaż. To wszystko sprawia, że równowaga skóry zostaje zaburzona. Aby ją przywrócić, należy dokładnie oczyszczać buzię zarówno rano, jak i wieczorem. W tym celu możesz użyć produktów do demakijażu, jednak nie spoczywaj na laurach. Po przetarciu twarzy płynem micelarnym lub mleczkiem należy ją dodatkowo umyć. Skorzystaj z żelu do twarzy, olejku lub innego produktu, przeznaczonego do Twojej cery.

Krok 2: Tonizowanie

Tonizowanie to krok, który pomijany jest przez wiele kobiet, a to błąd. Po kontakcie z wodą naturalne pH skóry ulega zmianie i należy je wyrównać. Właśnie do tego celu służy tonik. Może mieć on także dodatkowe właściwości, np. matowienie czy nawilżanie.

Oprócz toniku wato sięgnąć również po hydrolat. Produktów tych możesz używać zamiennie. Hydrolat to woda roślinna, dostosowana do potrzeb Twojej skóry. Może on zmniejszać zaczerwienienia, zwężać pory, regulować wydzielanie sebum itp. Dodatkowo świetnie sprawdzi się jako baza pod serum olejowe.

Krok 3: Serum

Serum to kosmetyk budzący wiele pytań. Na rynku odnajdziesz lekkie, wodniste sera, przeznaczone do pielęgnacji różnego rodzaju cery. Takie serum należy zaaplikować na oczyszczoną twarz. Możesz stosować je zarówno na dzień, jak i na noc. W przypadku tego rodzaju kosmetyku należy jednak pamiętać, że po jego nałożeniu musisz użyć kremu, który zabezpieczy składniki aktywne przed parowaniem.

Serum olejowe, które mamy w naszej ofercie, nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia kremem. Warto stosować je na noc, choć kosmetyk ten można nakładać również na dzień. Pamiętaj jednak, że po aplikacji na dzień musisz nałożyć na twarz dodatkowy filtr przeciwsłoneczny. Serum stosuj na skórę oczyszczoną i zwilżoną wodą lub hydrolatem.

Krok 4: Krem

Jak wspomniałyśmy powyżej – w niektórych przypadkach korzystanie z kremu nie jest konieczne. Ogólnie jednak warto mieć go w swojej kosmetyczce. Krem możesz aplikować na serum lub zamiast niego. Na dzień wybieraj kremy o lekkiej konsystencji z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym. Nocą zaś sięgaj po bogate, nawilżające kosmetyki, które zregenerują Twoją skórę w czasie snu. Dodatkowo warto wybrać odpowiedni krem pod oczy, dobrany do Twojego wieku. Skóra pod oczami jest cienka, wrażliwa i często zdradza naszą metrykę, dlatego jej nawilżanie jest niezwykle istotne.

Jak widać, zasady pielęgnacji twarzy nie są skomplikowane, a ich przestrzeganie zwykle skutkuje piękną i promienną skórą. Jeśli chcesz, by Twoja buzia zawsze prezentowała się idealnie, postaw na oczyszczanie, tonizację i nawilżanie przy pomocy serum i/lub kremu. Jeśli masz kłopot z doborem kosmetyków, odpowiednich dla Twojej twarzy, wykonaj test skóry lub skonsultuj się z naszymi specjalistkami.