olej moringa

Moringa to drzewo o niezwykłych właściwościach. Przez wielu uważana jest za panaceum na wszelkie dolegliwości. Może być wykorzystywana zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Nie bez powodu sięgnęłyśmy właśnie po olej moringa i na jego bazie stworzyłyśmy wyjątkowe produkty do pielęgnacji twarzy. Poznaj niesamowite właściwości haitańskiego drzewa moringa i sprawdź, w których kosmetykach odnajdziesz olej, pozyskiwany z tej wyjątkowej rośliny.

Odżywcze właściwości moringi

Moringa olejodajna to roślina, zaliczana do superfoods. Zarówno jej liście, jak i korzenie dostarczają mnóstwa składników odżywczych w dawkach o wiele wyższych niż inne produkty spożywcze. Właśnie z tego powodu wykorzystywana jest zarówno w medycynie naturalnej, jak i kosmetyce. Warto również dodawać ją do ulubionych dań lub spożywać w formie naparu.

Moringa dostarcza mnóstwa składników, niezbędnych w codziennej diecie. Warto jednak wiedzieć, że należy korzystać z niej rozsądnie, ponieważ zawartość witamin i innych pierwiastków jest tak wysoka, że zbyt duże spożycie moringi może prowadzić do ich przedawkowania. Moringa zawiera:

  1. 17 razy więcej białka niż mleko,
  2. 4 razy więcej witaminy A niż marchew,
  3. 2 razy więcej białka niż soja,
  4. 25 razy więcej żelaza niż szpinak,
  5. 7 razy więcej witaminy C niż pomarańcze,
  6. 4 razy więcej witaminy E niż kiełki pszenicy,
  7. 3 razy więcej boru niż pigwa.

Moringa to roślina bogata również w antyoksydanty, czyli posiada zdolność do chronienia komórek ciała przed stresem oksydacyjnym. Oznacza to, że dobrze sprawdza się w profilaktyce wielu chorób, np. cukrzycy, nowotworów, schorzeń serca i układu naczyniowego.

Moringa w Twojej kuchni

Moringa może być używana do przygotowywania codziennych posiłków. Młode pędy oraz owoce drzewa należy spożywać po ugotowaniu, zaś młode liście, które w smaku przypominają rzeżuchę, warto dodawać do sałatek lub koktajli. Można sięgać także po suszone i sproszkowane liście moringi – doskonale uzupełniają smak jogurtów, szejków czy zup. W celach spożywczych wykorzystywany jest również olej moringa. Warto jednak przestrzegać zalecanej dawki dziennego spożycia tej rośliny, która wynosi nie więcej niż 4,5 g sproszkowanej moringi na dobę.

Olej moringa w kosmetyce

Olej moringa pozyskiwany jest z ziaren tej wyjątkowej rośliny, a lokalna ludność korzysta z jego właściwości od wieków. Ma wyjątkowe właściwości odżywcze oraz może działać przeciwstarzeniowo. Doskonale sprawdza się do pielęgnacji zarówno włosów, jak i skóry. Możemy aplikować go jak samodzielny kosmetyk, używać do masażu, a także dodawać do ulubionych produktów. Haitański olej moringa oczywiście odnajdziesz w ofercie marki Creamy.

Kosmetyki z olejem moringa

Znając wyjątkowe właściwości oleju moringa, postanowiłyśmy wykorzystać go jako podstawę naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Dzięki temu tysiące Polek poznało niesamowite działanie tego surowca na własnej skórze. W naszej ofercie odnajdziesz między innymi krem More Moringa, dedykowany skórze dojrzałej. Oprócz oleju moringa zawiera także olej sezamowy, hydrolat lipowy, ceramidy i masło kakaowe.
Kolejnym wyjątkowym produktem z zawartością oleju moringa jest olejek do mycia twarzy Moringa Pure. Kosmetyk ten dobrze sprawdzi się do codziennego oczyszczania każdego typu cery. Zawiera delikatną substancję myjącą, pozyskiwaną z orzechów drzewa kokosowego.
Olej moringa odnajdziesz również w naszych serach olejowych – Ageless Opuntia i Nourishing Marula. Jeśli więc jeszcze nie odkryłaś wyjątkowych właściwości tego surowca, koniecznie wypróbuj jego działanie i dołącz olej moringa do codziennej pielęgnacji skóry. Czekamy na Twoje zamówienie.