esencja nawilżająco-tonizująca

W marketingowej komunikacji o właściwościach produktów kosmetycznych promowanych na rynku obowiązkowo natrafimy na pojęcie tonizacja i nawilżenie. Percepcja tych dwóch procesów weszła do naszej podświadomości, ale czy na pewno wiemy o co w tym wszystkim chodzi? Czy można wybierać między tonizacją a nawilżeniem? Czy należy stosować odmienne produkty by uzyskać dobre efekty na skórze? Czy da się takie funkcje połączyć?

Tonizacja

Drugim ważnym etapem pielęgnacji, po oczyszczeniu skóry jest tonizacja. Ma bezpośredni wpływ na PH skóry, które często ulega zaburzeniu. Dzieje się tak po umyciu twarzy, ale również po ekspozycji na zewnętrzne warunki atmosferyczne, gdy przebywamy w zanieczyszczonym środowisku, w wyniku zmian hormonalnych i w wielu innych sytuacjach. Utrzymanie właściwego PH jest niezmiernie ważne dla zapewnienia właściwego funkcjonowania skóry, a tym samym dla jej dobrego wyglądu. Zbyt wysokie PH jest wskaźnikiem przesuszenia cery, w zamian zbyt niskie świadczy o jej przetłuszczeniu. W skali PH właściwy odczyn powinien znaleźć się w przedziale od 4.5 do 5,5.

Naturalnymi preparatami, które w sposób niezwykle skuteczny wpływają na utrzymanie optymalnego PH są hydrolaty. Te proste produkty, które powstają w efekcie destylacji olejków eterycznych zawierają cenne składniki roślinne oraz śladowe ilości olejku eterycznego. W zależności od tego z jakiej rośliny powstają, nabywają niektóre ich cechy. Mogą działać przeciwbakteryjnie, koić podrażnienia, zmniejszać opuchlizny, odżywiać, wzmacniać itd.

Nawilżenie

W toku codziennych rytuałów pielęgnacyjnych, nie powinniśmy zapominać o właściwym nawilżaniu. Nie jest ono możliwe przy zaburzonym PH. Dobrze stonizowana skóra to zdrowa skóra. Właściwa kwasowość cery sprzyja zachowaniu szczelnego płaszcza hydrolipidowego. Jest on odpowiedzialny za ochronę skóry, utrzymanie jej komfortu i  sprzyja przedłużeniu jej młodości. Nie należy więc zapominać, że głównym celem tonizacji jest zachowanie PH, natomiast o nawilżeniu musimy pamiętać niezależnie od niego. Jest wiele składników aktywnych, które mają bezpośredni wpływ na właściwe nawodnienie skóry. Jest nim na przykład kwas hialuronowy. To jeden z podstawowych surowców mających działanie nawilżające. Może być aplikowany w czystej postaci, ale najbardziej rekomendowane jest jego użycie w emulsjach i kremach, których jest najczęstszym składnikiem. Nadaje się do wszystkich typów skóry, gdyż jest odpowiedzialny za wiązanie cząsteczek wody w skórze głębokiej. W przypadku młodych organizmów jego obecność w macierzy międzykomórkowej jest wystarczająca, jednak z upływem czasu jego ilość maleje. Tym samym, skóra traci zdolność zatrzymywania wody, staje się sucha i wykazuje silne tendencje starzeniowe.

Nowy wymiar pielęgnacji

Tonizacja i nawilżenie to dwa zabiegi, które muszą znaleźć swoje miejsce w codziennej pielęgnacji twarzy. Jest to warunek zdrowia skóry. Dla współczesnej kobiety, szukającej prostoty, wygody, skuteczności i chcącej chronić zasoby planety poprzez minimalizowanie liczby stosowanych specyfików pożądanym produktem może być esencja. Jest ona wysoce skondensowaną i nasyconą substancją łączącą składniki, które mogą adresować wiele potrzeb, a jej działanie jest  intensywne, skuteczne i szybkie.  Daje to w efekcie mierzalne, spotęgowane, długotrwałe i głębokie działanie.

W przypadku produktu łączącego tonizację i nawilżenie, w jego skład będzie wchodzić substancja o PH właściwym dla zdrowej cery, na przykład hydrolat, ale również bioaktywne składniki nawilżające. Powstała w ten sposób esencja może dodatkowo być uzupełniona o aktywne substancje odżywcze. W ten sposób staje się niezwykle skondensowanym i silnie działającym kosmetykiem. Esencja nawilżająco-tonizująca Hydro Rice opracowana w laboratorium Creamy jest przygotowana na bazie hydrolatów różanego i oczarowego, ale przede wszystkim fermentowanej wody ryżowej. Zastosowanych zostało w niej 18 aminokwasów z tyrozyną na czele. Ten wyjątkowo aktywny składnik nawilża, wpływa ujędrniająco i uelastycznia, co w efekcie ma działanie przeciwstarzeniowe.  Nie zabrakło też kwasu hialuronowego w postaci hydrolizowanej, o malej cząsteczce, dzięki któremu woda przechowywana jest w głębszych warstwach naskórka. Kompleks tych wszystkich składników jest jak naturalne NMF (naturalny czynnik nawilżający), który występuje w naskórku.

W odpowiedzi na oczekiwania dzisiejszej wymagającej klientki esencja staje się najlepszym rozwiązaniem, gdy chcemy połączyć w jedno tonizację i nawilżenie. Jej działanie nie musi się ograniczać tylko do tych dwóch funkcji. Nierzadko taki produkt ma dodatkowo działanie odżywcze, ale też przeciwstarzeniowe, a nawet przeciwzmarszczkowe. Stanowi również idealną bazą pielęgnacji do połączenia z fazą olejową – serum olejowym, kremem lub czystym olejem.

Autor: Zofia Pinchinat-Witucka

Produkty wspomniane w artykule

Esencja HYDRO RICE

Esencja HYDRO RICE

Nawilżająco-tonizująca esencja ryżowa dla cery suchej HYDRO RICE 100ml

145,00
Krem MORE MORINGA

Krem MORE MORINGA

Mocno nawilżający krem do twarzy MORE MORINGA

99,00
Serum olejowe PERILLA

Serum olejowe PERILLA

Łagodzące serum olejowe do twarzy dla cery wrażliwej PERILLA

10ml / 30ml
49,00