naturalna pielęgnacja

Co to jest pielęgnacja? Według definicji książkowej, pielęgnacja to zespół czynności, mających na celu zapewnienie organizmowi pełnego zdrowia. Czym jest zatem pielęgnacja twarzy? Jest to seria działań, mających na celu zapewnienie witalności skórze. Ich efektem jest uroda i atrakcyjność naszej cery. A ścieżka pielęgnacji? To wypracowany rytuał i konsekwentnie stosowane zasady, które prowadzą do celu, jakim jest utrzymanie cery w stanie rozkwitu, w możliwie najlepszej kondycji i najwyższym poziomie odporności na upływ czasu.

Codziennie spoglądamy w lustro i uważnie oglądamy swoją twarz. Zauważamy każdy szczegół i każdą zmianę. Jesteśmy bardziej krytyczni niż jury w konkursie piękności. Niepokoi nas pierwsza zmarszczka lub kolejny wyprysk, przebarwienie, cień pod okiem, bladość, wiotkość mięśni, opadające kąciki ust… Każdy z nas, nawet w młodym wieku, jest swoim najbardziej surowym sędzią. Jest niewiele osób, które są wolne od tego typu rozterek. Żądamy od twarzy, by była piękna, miała zdrową cerę, była wypoczęta i promienna. Rzadko jednak zapewniamy jej właściwe warunki do tego, by mogła zaspokoić nasze wygórowane wymagania. Można nawet powiedzieć, że rzucamy jej kłody pod nogi: późno chodzimy spać, niewystarczająco nawadniamy organizm, stosujemy ubogą dietę i brakuje nam ruchu na świeżym powietrzu. Warto też wspomnieć o stresie, który stał się codziennością dla każdego z nas. To on odbiera naszej cerze promienność i zdolność do szybkiej regeneracji. Na twarzy nic nie da się ukryć. Jest ona zwierciadłem, w którym odbija się nasz styl życia.

Nie ma dermatologa, kosmetologa czy producenta kosmetyków, który by nie znał oczywistej prawdy, że warunkiem utrzymania zdrowej cery jest jej regularne oczyszczanie i nawilżanie. W Creamy postanowiłyśmy wytyczyć pełną ścieżkę pielęgnacji, którą można zrealizować w trzech krokach. Zaczynamy od oczyszczenia, następnie przechodzimy przez tonizację i wreszcie dochodzimy do kluczowego odżywienia. Zakładamy, że nawilżenie skóry musi być zapewnione na wszystkich odcinkach procesu pielęgnacyjnego. Ścieżka została opracowana w taki sposób, by inne zabiegi i produkty pielęgnacyjne mogły znaleźć swoje miejsce na jednym z jej trzech etapów. W oczyszczeniu znajdzie się na przykład peeling, a maseczka w etapie odżywienia. Ścieżka Creamy jest tak skomponowana, by zapewnić kompleksową pielęgnację, adekwatną do potrzeb współczesnych kobiet, dla których często wygospodarowanie czasu dla siebie jest nie lada wyzwaniem. Wychodzimy temu naprzeciw i proponujemy prostą i skuteczną pielęgnację w trzech krokach.

Oczyszczanie

Oczyszczenie jest szczególnie ważnym etapem pielęgnacji skóry twarzy. Bez oczyszczenia na skórze pozostanie warstwa zbędnego tłuszczu, potu, pyłu, złuszczonego naskórka, resztki makijażu i wiele drobnoustrojów, które namnażają się w geometrycznym tempie, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia cery. Żyjemy w ciągłym kontakcie z różnorodnymi środkami chemicznymi, chodzimy po ulicach, gdzie jeżdżące samochody pozostawiają nas w chmurze spalin. Zdarza się, że spędzamy dużo czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach lub innych, źle wietrzonych miejscach. Dlatego trzeba pamiętać, że tylko właściwe oczyszczenie przywraca naszą skórę do „stanu wyjściowego”. Nawet jeśli nasza cera nie jest najpiękniejsza i cierpimy na trądzik, zaskórniki lub przesuszenie, to etap oczyszczania twarzy pozwoli nam nawiązać ze skórą bliższy kontakt. Dopiero teraz, po umyciu, możemy wreszcie uważnie się jej przyjrzeć. Ten moment jest okazją do diagnozy aktualnego stanu cery i rozważenia, co jest jej w danej chwili najbardziej potrzebne.

Ponieważ oleje są doskonałym środkiem do oczyszczenia skóry, w Creamy przygotowane zostały dwa olejki do mycia twarzy i demakijażu na bazie oleju moringa i oleju kalahari. Perfekcyjnie radzą sobie one z różnego rodzaju zabrudzeniami, a przy okazji mają działanie regenerujące, ochronne i nawilżające. Mówi się, że „olej zmywa olej”. Po użyciu olejku myjącego, skóra staje się wyraźnie świeża i czysta w odczuciu. Jednocześnie skóra nie ulega przesuszeniu, ponieważ nienaruszona pozostaje równowaga wodnotłuszczowa naskórka. Zawdzięczamy to zastosowaniu olejów, które znajdują się w składzie tych skutecznych produktów myjących.

Tonizacja

Kolejnym krokiem pielęgnacji jest tonizacja, mająca na celu zbalansowanie pH skóry. Dobre funkcjonowanie naszej skóry zależy od tego, czy sprawimy, że będzie miała ona lekko kwaśny odczyn. Wówczas jest ona w stanie lepiej chronić nas przed szkodliwymi zjawiskami atmosferycznymi, promieniowaniem UV, bakteriami i innymi zagrożeniami. Zbyt wysokie pH sprawia, że nasza skóra się przesusza, jest narażona na podrażnienia, a jej warstwa ochronna staje się cieńsza. Z kolei przetłuszczająca się cera, rozszerzone pory i tendencja do powstawania zaskórników to wskaźniki zbyt niskiego pH. W celu utrzymania właściwej kwasowości, warto sięgnąć po hydrolat, który jest w 100% naturalnym produktem pochodzenia roślinnego. PH wód kwiatowych jest optymalne i zbliżone do właściwego pH skóry. Tylko jego regularne stosowanie może przynieść oczekiwane skutki. Jeśli nie cierpimy na inne schorzenia, nasza cera powinna nabrać blasku, a naskórek stanie się miękki i bardziej sprężysty. Tonizacja skóry prowadzi nas do kolejnego ważnego etapu ścieżki pielęgnacyjnej twarzy, czyli jej odżywienia.

Odżywianie

Skóra, jak wszystko, co żyje, musi zostać właściwie odżywiona i nawodniona. Co to oznacza? Otóż chodzi o dostarczenie jej wszelkich składników, które sprawiają, że może pełnić swoje funkcje, takie jak: ochrona przed zjawiskami atmosferycznymi, przed promieniowaniem UV, nadmiernym zimnem lub ciepłem, przed zakażeniem, bakteriami czy wirusami. Skóra broni nas od przegrzania i wyziębienia. Jest ochroną przed różnego rodzaju substancjami chemicznymi. Zapewnia niezmienne warunki dla środowiska wewnętrznego organizmu. Poza tym skóra pełni rolę percepcyjną i ekspresyjną, pozwalając nam wyrażać radość, smutek czy gniew. Bierze też udział w magazynowaniu i przemianie materii.

By móc pełnić wymienione wyżej funkcje, skóra potrzebuje witamin, białek, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, minerałów, substancji nawilżających i emolientów. Te wszystkie cenne składniki możemy dostarczyć skórze w postaci kremów, serum czy maseczek. W przypadku, gdy nasza cera potrzebuje wyjątkowo skondensowanego zastrzyku witamin i składników aktywnych, najlepszym rozwiązaniem będzie serum olejowe. Spektrum działania serum jest bardzo szerokie. Wielkimi atutami serum olejowego są jego wiodące składniki, czyli oleje. Są one biozgodne z naszym sebum, przez co lepiej penetrują naskórek, a skóra traktuje je jako substancje pożądane. Mają silne właściwości zmiękczające, wygładzające i ochronne. Regulują wydzielanie sebum. Są bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, których nasza skóra nie może sama wytworzyć i muszą one zostać jej dostarczone z zewnątrz. Oleje sprawiają, że skóra zyskuje dodatkową ochronę przez wzmocnienie jej płaszcza wodnotłuszczowego.

Zgodnie z filozofią Creamy, nie trzeba tworzyć długich i nadto skomplikowanych systemów pielęgnacji skóry. Trzy kroki Creamy, czyli oczyszczenie, tonizacja i odżywienie, tworzą optymalną pielęgnację, którą można stosować regularnie, nie poświęcając na to zbyt wiele czasu i w efekcie otrzymując zdrową i piękną cerę. Te trzy etapy proponujemy wzbogacić automasażem twarzy, o czym piszemy w odrębnym .

Nie zapominajmy również o tym, że zapewnienie skórze pożądanej kondycji może okazać się niewykonalne, jeśli nie będziemy prowadzić zdrowego trybu życia, w tym odpowiednio nawadniać i odżywiać organizmu, nie zapominając o aktywności fizycznej.

Produkty wspomniane w artykule

Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek myjący MORINGA PURE

Olejek do mycia twarzy i demakijażu MORINGA PURE 100ml

119,00
Hydrolat OCZAROWY 100ml

Hydrolat OCZAROWY 100ml

Tonizująca woda roślinna z oczaru wirginijskiego, hydrolat OCZAROWY 100ml

75,00
Serum olejowe CACAY

Serum olejowe CACAY

Ujędrniające serum olejowe do twarzy z witaminą C (10%) dla cery mieszanej,...

10ml / 30ml
89,00