SELFLOVE – czym jest samomiłość?

Luty to miesiąc miłości, więc to odpowiedni czas, aby odkryć miłość i pokochać siebie. Zacznij okazywać sobie samomiłość w odpowiedni sposób, który nie będzie Cie obciążał. 

Selflove – co to jest?

Selflove to po polsku samomiłość czyli troska i miłość do samego siebie, potrzeba świadomości i akceptacji swojego „ja”. To również opiekuńczość, która pozwala żyć w zgodzie ze swoimi myślami oraz rozwijać się. Niestety, mylnie bywa kojarzona z egoizmem i nadmiernym skupianem uwagi na sobie. Jednak, daleko jej do tego. 

Czy selflove jest ważne? 

Zdecydowanie tak! 

Selflove to ochrona i dobre samopoczucie, którymi się otaczamy oraz przekazujemy, niekoniecznie świadomie, innym osobom. Jak to się dzieje? 

Samomiłość daje dobrą relację z samym sobą, wewnętrzny spokój oraz siłę na rozwój. Zaczynamy dostrzegać więcej rzeczy, które mogły nam wcześniej umykać, a okazują się być bezcenne. Znajdujemy również więcej codziennych uciech i cieszymy się z małych rzeczy. 

Nie można dać komuś czegoś, czego sami nie posiadamy – nie chodzi tylko o dobra materialne, ale o miłość, troskę czy zaufanie. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że nie można pokochać w pełni innej osoby, gdy samego siebie nie darzymy tym uczuciem. 

Jak okazywać sobie selflove? 

Wiemy, że walka o samomiłość i samoakceptacje bywa trudna, dlatego poniżej wypisałyśmy porady, które mogą ułatwić Ci pokochanie siebie!

  • Spójrz na siebie w ten sam sposób, jak patrzysz na bliskie Ci osoby.
  • Wysypiaj się.
  • Podążaj za swoimi przeczuciami.
  • Nie narzucaj sobie zbyt wielu celów (metoda małych kroczków).
  • Doceniaj małe rzeczy.
  • Stwórz listę rzeczy, które udało Ci się zrobić/osiągnąć lub wypisz pozytywnie zaskakujące sytuacje.
  • Nie skupiaj się na tym co było, przeszłości już nie zmienisz.

Jak pokochać swoją skórę? 

Od zawsze twierdzimy, że skóra jest jak Twoja najlepsza przyjaciółka. A ona zasługuje na najlepsze! 

Zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest spojrzeć na skórze przychylnie, gdy ma gorszy okres, jednak musimy to sobie powiedzieć, nikt nie ma jej idealnej! Mało osób, które mijają Cie na ulicy, przyglądają się tak uważnie Twojej skórze jak Ty. Więc nie stresuj się przed wyjściem. 

Dobrym rozwiązaniem będzie używanie kosmetyków dostosowanych do naszych indywidualnych potrzeb i nie stresowanie się, gdy skóra wygląda nie po naszej myśli.  Jeśli nie wiesz, jaki kosmetyki będą dobre wypełnij naszą >ankietę potrzeb< lub napisz do nas. 

Wybierz etap pielęgnacji, który sprawia Ci przyjemność i czerp z niego jak najwięcej. To będzie Twój rytuał  samomiłości.  My uwielbiamy nakładać maseczkę CHERISH ME lub wykonywać masaż twarzy (jeśli chcesz się nauczyć wykonywania poprawnych ruchów, kup nasze lekcje w formie wygodnych filmów > tutaj<) używając oleju moringa.

 

 

Obserwuj nasze konta na Instagramie i Facebooku, aby być na bieżąco.

Produkty wspomniane w artykule

Olej MORINGA

Olej MORINGA

Wzmacniający, nieschnący, nierafinowany, tłoczony na zimno olej z nasion drzewa moringa, olej...

99,00
Ujędrnienie skóry w 7 dni

Ujędrnienie skóry w 7 dni

Ujędrnienie skóry w 7 dni - wyzwanie automasażu i jogi twarzy

39,00
Maseczka CHERISH ME

Maseczka CHERISH ME

Kojąca maseczka-krem na noc dla każdego rodzaju cery CHERISH ME

64,00