trądzik na plecach

Pryszcze na plecach to problem wielu ludzi i źródło licznych kompleksów. Przyczyny powstawania niedoskonałości są różne, jednak cel zwykle pozostaje taki sam – pozbycie się pryszczy na plecach? Jak to zrobić? Czy naturalne produkty mogą pomóc w walce z trądzikiem na plecach? Poznaj skuteczny sposób na pozbycie się pryszczy z pleców.

Przyczyny pryszczy na plecach

Pryszcze na plecach mogą mieć różne źródło. Zazwyczaj jednak powstają z tego samego powodu, co trądzik na twarzy czy dekolcie. Jedną z najpopularniejszych przyczyn trądziku na plecach są hormony oraz nadaktywność gruczołów łojowych. Prowadzi to do nadprodukcji sebum, czego efektem jest zatykanie zatkanie gruczołów łojowych i namnażanie bakterii.
Innym powodem powstawania trądziku na plecach może być niewłaściwa dieta. Częste spożywanie wysokoprzetworzonych produktów, nadmiernie słonych i ostrych potraw oraz słodyczy prowadzi do powstawania niedoskonałości na skórze.
Źle dobrane kosmetyki to kolejna przyczyna pryszczy na plecach. Nieodpowiednia pielęgnacja, narażanie skóry na działanie kosmetyków do włosów (podczas spłukiwania) mogą być powodem podrażnień i wywoływać ropne zmiany.
Jedną z przyczyn powstawania pryszczy jest także niedostateczna higiena ciała. Zbyt niska częstotliwość mycia może skutkować powstawaniem niedoskonałości – podobnie zresztą jak nadmierne i zbyt mocne oczyszczanie skóry.

Kilka domowych sposobów na pryszcze na plecach

Chcesz skutecznie pozbyć się trądziku na plecach? Zadbaj więc o właściwą higienę. Myj plecy rano i wieczorem z użyciem specjalnej szczotki, która odblokuje zatkane pory. Dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie do mycia kosmetyków antybakteryjnych i przeciwtrądzikowych. Możesz skorzystać z żeli do mycia twarzy. Unikaj natomiast peelingów mechanicznych, które mogą przyczynić się do zaognienia problemu. Takie produkty ścierają naskórek i roznoszą bakterie po większej powierzchni skóry.
Zwróć też uwagę na swoją garderobę. Pamiętaj, że skóra potrzebuje powietrza, dlatego staraj się nosić ubrania z naturalnych tkanin, które dobrze je przepuszczają. Unikaj zaś poliestrowych koszulek oraz ciuchów, które nie odprowadzają wilgoci.
Koniecznie pamiętaj o nawilżaniu skóry. Po umyciu i oczyszczeniu pleców, posmaruj je kremem. Wybieraj produkty, które nie zawierają parafiny oraz innych składników, mogących przyczyniać się do zatykania porów.

Naturalny sposób na trądzik na plecach – oleje roślinne

Oleje roślinne mogą okazać się remedium na pryszcze na plecach. Należy stosować je na oczyszczoną i wilgotną skórę. Dobrym wyborem może okazać się olej tamanu lub olej konopny. Oba produkty znajdziecie w ofercie naszej firmy.
Olej tamanu:

  • działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie,
  • chroni i regeneruje skórę,
  • łagodzi podrażnienia.

Olej konopny:

  • hamuje ucieczkę wody z naskórka,
  • regeneruje i łagodzi,
  • przeciwdziała chorobom naskórka,
  • ma działanie przeciwzapalne.

Pozbycie się trądziku z pleców wymaga dużej cierpliwości, a efekty działań mogą pojawić się dopiero po kilku dniach lub tygodniach. Nie poddawaj się więc, gdy zauważysz, że mimo stosowania się do naszych porad, rezultaty nie są speklakulatne już następnego dnia. Jeśli jednak po kilku tygodniach regularnego mycia i nawilżania skóry pleców pryszcze nie znikną, koniecznie udaj się do dermatologa. Być może w Twoim przypadku niezbędne będzie wdrożenie leczenia farmakologicznego.

Autor: Zespół Creamy