Świętuj z Creamy Dzień TATY  i zrób najbliższej osobie prezent 💚💚

Mniej śmieci to lepsze życie – less waste z Creamy

less waste z creamy

Żyjemy w czasach, gdy niebezpieczeństwa czają się właściwie wszędzie. To, co zjadamy i czym oddychamy, nie zawsze jest najlepszej jakości. Wiele osób uważa, że problemy ze środowiskiem zawdzięczamy wszechogarniającemu nas plastikowi. Okazuje się, że nieopatrznie wzięta foliówka, plastikowy talerzyk na ogrodowej imprezie, a nawet słoiczek po kremie mogą przyczynić się do globalnej zagłady. W Creamy nie bagatelizujemy doniesień naukowców i staramy się zrobić co w naszej mocy, by zmniejszać ilość śmieci na ziemi. Poznaj nasze proste tricki i dołącz do osób, którym los planety nie jest obojętny!

Zapomnij o foliowych torebkach

Foliówki to prawdziwa zmora. Wykonane są z plastiku, choć wielu z nas tworzywo to kojarzy się raczej z czymś twardym. Problem z torebkami foliowymi polega na tym, że rozkładają się one bardzo długo (albo wcale) i zanieczyszczają morza oraz oceany, będąc równocześnie śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących tam stworzeń. O ile większość sklepów wprowadziła opłaty za torebki na zakupy, o tyle na bazarkach czy w działach z warzywami lub pieczywem wciąż możemy cieszyć się foliówkami do woli. Pamiętajmy, że nawet te cienkie reklamówki wpływają na degradację środowiska. Jeśli więc chcesz przyczynić się do polepszenia sytuacji naszej planety, zrezygnuj z ich używania. Z czego korzystać zamiast torebek foliowych? Polecamy bawełniane worki do ważenia warzyw, owoców, bakalii czy kupowania pieczywa. Gotowe torby możesz kupić w sieci – coraz częściej dostępne są też w sklepach stacjonarnych. Woreczki warto jednak wykonać samodzielnie. W tej roli świetnie sprawdzi się na przykład stara firanka. Wystarczy, że potniesz ją na odpowiednie kawałki, zszyjesz krawędzie i dołożysz odpowiedni sznurek do zawiązywania. Dzięki temu uzyskasz ekologiczne woreczki, nie wydając przy tym ani złotówki!

Inne pułapki na zakupach

Sklepy spożywcze i drogerie to prawdziwe kopalnie plastiku. Warto tu skupić się choćby na butelkach z napojami. Większość z nich wykonano z nieekologicznego materiału. Podobnie jak słomki, dołączane do soków w kartonikach. Jeśli możesz, zrezygnuj z ich kupowania. Postaw na butelki szklane, które nie tylko mniej degradują naszą planetę, lecz także nadają się do ponownego wykorzystania. W przypadku, gdy nie możesz kupić wody w szklanej butelce, wybierz naprawdę duże pojemności – jedna pięciolitrowa butla to wciąż mniej plastiku niż sześć małych butelek, zamkniętych w plastikowej zgrzewce.
W przypadku wędlin czy serów również możemy znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie. Zwykle produkty te zamykane są w plastikowych opakowaniach. Aby uniknąć przynoszenia tego tworzywa do domu, warto zaopatrywać się w mięso czy sery na specjalnych stanowiskach w markecie lub w dedykowanych sklepach. W takich miejscach do pakowania zwykle używa się papieru. Jeśli zaś widzisz, że Twoje zakupy zostały owinięte w papier, a ekspedientka chce je dodatkowo zabezpieczyć plastikową torebką – zwróć uwagę, że tego nie potrzebujesz.

Kosmetyki w opakowaniach przyjaznych środowisku

Kosmetyki to kolejne produkty, które bardzo często zamykane są w plastikowych opakowaniach. Dlaczego? To tworzywo jest zwyczajnie tańsze i lżejsze niż choćby szkło. Właśnie z tego powodu tak wielu producentów sięga po plastikowe butelki lub słoiczki.
Dobrze wiemy, że produkty, takie jak żel pod prysznic czy szampon, niezwykle trudno jest znaleźć w opakowaniach innych niż plastikowe. Właśnie z tego powodu proponujemy Ci zmianę nawyków i wypróbowanie mydeł oraz szamponów w kostce. Produkty te są równie dobrej jakości, jak kosmetyki w płynie, a używając ich, nie produkujesz kolejnych śmieci. Dodatkowo zwykle są znacznie bardziej wydajne.
Kremy, żele do mycia twarzy czy toniki również możesz zamienić na produkty w innych opakowaniach. W Creamy postawiłyśmy na szklane buteleczki oraz słoiczki. Wyglądają elegancko, dobrze chronią kosmetyki, ułatwiają ich używanie, a dodatkowo można je wykorzystać wielokrotnie. Prowadzimy również politykę zwrotów – jeśli wyślesz do nas opakowanie po naszym kosmetyku, podarujemy Ci rabat na kolejne zakupy!

Życie w duchu less waste może być prostsze, niż myślisz. Wystarczy jedynie kilka zmian, by przyczynić się do poprawy sytuacji naszej planety. Jeśli każdy z nas zmieni choćby najmniejszą rzecz, środowisko z pewnością nam się odwdzięczy. Nie czekaj, już dziś zacznij produkować mniej śmieci!

#creamyclub

Dołącz do Newslettera Creamy i otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zakupy

Zapis do newslettera

Imię *

E-mail *

Data urodzenia

Aby zapisać się na newsletter, proszę wypełnić wszystkie wymagane pola
Potwierdzenie zapisu

Potwierdź adres e-mail

Na Twoją skrzynkę mailową wysłaliśmy maila z linkiem potwierdzającym zapis do newslettera

Newsletter Creamy

Dołącz do Newslettera Creamy i otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zakupy!

Dołącz